Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Demir Grup Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, ligi iyi bir yerde tamamlamayı hedeflediklerini söyledi.

Çalımbay, kulüp tesislerinde düzenlediği basın toplantısında, takım olarak yaşadıkları sıkıntıları atlatacak güçte olduklarını belirtti.

Taraftarlardan zor günlerde takımlarına sahip çıkmalarını isteyen Çalımbay, “Şimdi bizim taraftara ihtiyacımız var. Özellikle evimizde oynayacağımız Hatayspor maçı bizim için çok önemli. Taraftarın kesinlikle gelmesi gerekiyor, taraftarımızla bütünleştiğimiz zaman çok iyi şeyler yapacağımıza inanıyorum.” dedi.

Sivasspor ile ilgili hiç kimsenin kafasında endişe olmamasını isteyen Çalımbay, şunları kaydetti:

“Geçen sezon bundan daha zor, sıkıntılı durumdaydık. Sakatın oluyor, cezalın oluyor, başka şeyler oluyor. Bundan önceki sezonlar ne yaptıysak aynı şekilde ligi bitireceğimize yürekten inanıyorum. Takımıma, oyuncularımıza ve yönetimimize güveniyorum, en çok da taraftara güveniyorum. Ben ve ekibimin bir hedefi vardı, burada çalıştığımız sürece takımımızı ilk 5’in içine sokmaktı ve Avrupa kupalarına götürmekti. Biz bunları yaptık. Son 10 yılda Anadolu’da Avrupa kupalarına üst üste giden takımız biz. Türkiye’mize çok puanlar kazandırdık. ”

Atakaş Hatayspor maçında cezalı olması nedeniyle sahadaki yerini alamayacağını anımsatan Çalımbay, futbolculuk hayatında görmediği kadar kartı teknik direktörlük döneminde gördüğünü ifade etti.

Çalımbay, hakemlere hakaret etmediğini, kötü bir şey söylemediğini vurgulayarak, “Sadece takımımızın hakkını koruyoruz, göz göre göre olan haksız olayları hazmedemiyorum. O yüzden bir tepki gösterebiliyorsunuz. Ama bu tepki kesinlikle yüksek boyutlara gelen bir tepki değil.” diye konuştu.