İşitme Engelliler Erkek Milli Takımı Başantrenörü Serdar Eler, Hentbol Duayenleri Platformu’nun Hendek’te gerçekleştirdiği etkinlikte CRI Türk’e açıklamalarda bulundu.

AYNI YIL 3 FARKLI KATEGORİDE MİLLİ FORMAYI GİYEN TEK İSİM

Erkeklerde en fazla Milli formayı giyen isim olan Serdar Eler, aynı yıl içinde 3 farklı kategoride sırasıyla Gençler, Yıldızlar ve A Milli formayı giyen tek hentbolcu unvanına sahip.

“HENTBOL SEVDALISI GAFFAR OKKAN AĞABEYİMİZDİ BİZİM”

Şehit Emniyet Müdürü Gaffar Okkan’ın hentbol başta olmak üzere Türk sporuna katkısını hatırlatan Eler, “Eskişehir’de başlayıp Diyarbakırspor Polis Gücü’nde devam eden bir hentbol sevdası vardı. Hentbol Federasyonu’nun as başkanlığına kadar yükseldi, idarecilik de yaptı. Bu kadar ciddi bir görevi olmasına rağmen, deplasman maçlarına, yurt dışındaki müsabakalara giderdi. Birçok Milli maçımızı Diyarbakır’da oynadık. Bunun sebebi Ali Gaffar Okkan’dı. Bu yılki organizasyonun hem Gaffar Okkan anısına düzenlenmiş olması hem de şanlı zaferlerimizden biri olan Sakarya Meydan Muharebesi’nin 100’üncü yılına denk gelmesi bizler için ayrı bir mutluluk. Medya desteği önemli, CRI Türk’e desteklerinden ötürü teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

ÇOK BÜYÜK BİR BAŞARI HİKÂYEMİZ VAR

İşitme engellilerde çok büyük bir başarı hikâyelerinin olduğunu vurgulayan tecrübeli teknik adam, “2012’de başladığımızda elimizdeki topu göstererek ‘Bu hentbol topu’ dediğimiz işitme engelli değerli kardeşlerimiz şu anda Olimpiyat Şampiyonu titrine sahip. 2 Dünya ikinciliği ve Avrupa üçüncülüğü titrine sahipler. Bu başarılar geriye baktığım zaman hentbola faydalı işler yaptığımızı düşünmemize sebep oluyor.” ifadelerini kullandı.

HENTBOL DAHA GENİŞ BİR KESİME HİTAP EDİYOR

Hentbolun Türk insanına en uygun branşlardan biri olduğunun altını çizen Serdar Eler, “Bazı fiziksel özelliklerin öne çıktığı branşlar var. Basketbol gibi, voleybol gibi. Çok uzun boylu olmak lazım bu branşlarda. Ancak hentbolda farklı fiziki özelliklerine sahip kardeşlerimiz çeşitli bölgelerde yer bulabilir.” dedi.