Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkede yaklaşık 4 milyon kişinin yeni tip koronavirüse (Covid-19) karşı aşılandığını belirterek, “2 milyondan fazla kişi, iki doz aşı yaptırdı. Bir o kadar da yani biraz daha az ama yaklaşık 2 milyon kişi de ilk dozu yaptırdı.” dedi.

Putin, bir yardım organizasyonunun gönüllüleri ile düzenlediği toplantıda, ülkede Covid-19’a karşı aşılama süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Rusya’da yaklaşık 4 milyon kişinin Covid-19 aşısını yaptırdığı bilgisini paylaşan Putin, “2 milyondan fazla kişi, iki doz aşı yaptırdı. Bir o kadar da yani biraz daha az ama yaklaşık 2 milyon kişi de ilk dozu yaptırdı.” ifadesini kullandı.

Putin, ülkede aşılama sürecinde bazı sorunların olduğuna işaret ederek, “Lojistik, dağıtım ve aşılama noktalarının organizasyonuyla ilgili sorunlar var. Bildiğim kadarıyla ülkenin 9 bölgesinde aşılama başlamadı bile.” diye konuştu.

Rusya’da vakaların azaldığını ancak tehlikenin henüz atlatılmadığını vurgulayan Putin, uluslararası alanda Covid-19’la mücadele konusunda girişimlerin birleştirilmesi gerektiğine dikkati çekti.