Beijing 2022 Kış Olimpiyatları kapsamındaki müsabakalar “Sevgililer Günü”nde de devam etti. New York Times’ten gazeteci Amy Qin’in sosyal medya hesabında paylaştığı fotoğrafta Kış olimpiyatlarındaki kapalı döngü sisteminde Covid-19 için PCR testi yapan sağlık personelinin kırmızı kapaklı test tüpleriyle yaptıkları “Sevgililer Günü Kutlu Olsun” anlamına gelen “情人节快乐” Çince karakterleri yer aldı. Fotoğraftaki gözlerinin içi gülen sağlık personeli, bir yandan kapalı döngü sistemini korurken, diğer yandan “Sevgililer Günü” romantizmini de unutmadı.

Öte yandan, Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin eski başkan yardımcısı ve Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin şu anki önemli bir yetkilisi olan Dick Pound, 11 Şubat’ta Bloomberg’e verdiği bir röportajda, Covid-19 salgını açısından Beijing’deki kapalı döngü sisteminin muhtemelen dünyanın en güvenli yeri olduğunu açık bir şekilde dile getirdi.

Ajans Press’de (AP) aynı günkü haberde de Çin’deki kapalı döngü sisteminin bağımsız bir kış olimpiyat dünyasını yarattığına yer verildi. Habere göre, müsabakalara katılan atletler, antrenörler, gönüllüler ve ilgili personel sadece olimpiyat köyü ve müsabaka alanlarında hareket edebiliyor, böylece Beijing’deki diğer bölgelerdeki insanlarla hiçbir temasta bulunmuyorlar.

Amerika Birleşik Devletleri’nden (ABD) kısa mesafe sürat patencisi Maame Biney, Çin’e gelmeden önce verdiği bir röportajda, “Beijing’in çok güvenli olacağını düşünüyorum, çünkü oradaki herkesin güvenliğini korumak için birçok personelin bulunduğunu biliyorum.” dedi.

ABD’li curling sporcusu Christopher Plys, kısa süre önce yaptığı konuşmada olimpiyat köyündeki günlük nükleik asit testi rutininin kendisini daha güvende hissettirdiğini söyledi.