Hentbol Duayenleri Platformu’nun 11 yıldır düzenlediği ve bu yıl Şehit Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan anısına Hendek’te gerçekleştirilen etkinlikte emekli beden eğitimi öğretmeni Münevver Özşen ile ortaokuldan öğrencisi eski hentbolcu Ayten Özel Erkek, CRI Türk’e konuştu.

“SADECE 25 KİLOYDUM”

Ayten Özel Erkek, hentbolla tanışmasına vesile olan öğretmeniyle anılarını paylaşırken gözyaşlarını tutamadı. Duygu dolu anların yaşandığı röportajda Erkek, hentbolla nasıl tanıştığını anlattı. Eski hentbolcu, “Çok küçüktüm, 25 kiloydum hatta başta beni almak istemediler. Ancak çok hırslı biriydim. Münevver Hocam, beni takıma aldı ve biz o yıl ortaokullarda Türkiye şampiyonu olduk. Sonra önümüz açıldı.” dedi.

GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

CRI mikrofonlarına çocukluk anısını anlatırken gözyaşlarını tutamayan Ayten Özel Erkek, “İlk defa Mersin’e yarı finaller için gitmiştik. Münevver Hocam bizleri bir restorana götürdü. Herkes birbirine baktı tabi çünkü o güne kadar hiçbirimiz hayatında restoranda gitmemiş. Düşünebiliyor musunuz? Münevver Hocamız masaları tek tek gezerek ‘istediğinizi yiyebiliriz, parasını biz ödeyeceğiz, rahat olun’ diyerek bizleri rahatlattı. O günleri hiç unutmuyorum.” ifadelerini kullandı.

“ÖĞRETMENLER ÖĞRENCİLERİNİ ÇOK İYİ TANIMALI”

Öğrencilerine sporu sevdirmesiyle bilinen Münevver Özşen, öğretmenlere önemli mesajlar verdi. Özşen, “Öğretmenlik, öğrenciye sadece ders anlatmak değildir. Bir kere çocuğu çok iyi tanıyacaksın. Aileleriyle mutlaka irtibat halinde olacaksın. Öğrencinizi tanıdığınız ölçüde onun hayatına dokunabilirsiniz.” diye konuştu.