Beyaz aslan ve Bengal kaplanın İstanbul'daki dostluğu dikkat çekiyor

Beyaz aslan ve Bengal kaplanın İstanbul'daki dostluğu dikkat çekiyor

Vahşi kediler dünyasının iki ayrı türüne mensup beyaz aslan "Pamuk" ile Bengal kaplanı "Toby"nin 2 aylıkken başlayan dostluğu görenleri şaşırtıyor. 

Tuzla'daki Aslan Park'ta 18 ay önce dünyaya gelen aslan "Pamuk" ile kaplan "Toby", birbirinden ayrılmayan iki dost. 

Her ikisinin de annelerinin, bakımlarını bırakması nedeniyle bakıcıları tarafından beslenip büyütülen "Pamuk" ve "Toby", bu süreçte arkadaş oldu. 

İki ayrı tür olmalarına rağmen iki ayda arkadaşlıklarını pekiştiren aslan "Pamuk" ve Bengal "Toby", 4 aylık olduklarında bakıcıları tarafından ayrılarak, farklı alanlarda yaşamlarını sürdürmeye başladı. 

"Pamuk" ve "Toby"deki huzursuzluğu ve mutsuzluğu fark eden Aslan Park'taki bakıcılar, bu mutsuzluğun her ikisinin da ayrı olmalarından kaynaklandığını anladı. 

Yeniden bir araya getirilen "Pamuk ve "Toby"nin doğada, hayvanat bahçelerinde veya milli parklarda nadiren görülen bu dostluğunu ziyaretçiler de gözlemleme imkânı buluyor. 

Günün büyük bir bölümünü uykuda geçiren Pamuk ve Toby, geriye kalan zamanlarda ise birlikte oyun oynamaktan büyük keyif alıyor, bakım, tedavi veya aşı dahi olsa kısa süreli ayrılıklara dayanamıyor.