Zabaleta'dan Messi'ye City tavsiyesi

Zabaleta'dan Messi'ye City tavsiyesi

Lionel Messi'nin milli takımdan arkadaşı Pablo Zabaleta, "Görünüşe göre artık futboldan hoşlanmıyor. Manchester onun için en uygun yer." dedi.

Arjantin Milli Takımı'nın ve Manchester City'nin eski savunma oyuncusu Pablo Zabaleta, Lionel Messi'nin Barcelona'daki durumu hakkında görüşünü açıkladı ve kariyerine nerede devam edeceği konusunda tavsiyelerde bulundu. Geçtiğimiz haftalarda verdiği kararla futbolu bırakan ve Messi'nin milli takımdan arkadaşı olan futbolcu, "Manchester City, Messi için en iyi yer." dedi.

Stadium Astro'ya konuşan Zabaleta, "Messi'nin orada Sergio gibi (Agüero) çok yakın bir arkadaşı var. Üstelik daha önce Barcelona'da Pep ile çalıştı. Birbirlerini tanıyorlar. Hatta yönetim kurulundaki bazı kişiler de Messi'yi tanıyor" diyerek vatandaşına adeta adres gösterdi.

Tecrübeli futbolcu, Messi'nin Barcelona'dan ayrılmaya karar vermesi durumunda, Manchester City'nin imza konusunda en fazla seçeneğe sahip takımlardan biri olduğunu söyleyerek, "Messi, Barcelona'dan ayrılmak isterse, farklı bir ligde ve farklı bir ülkede oynamaya karar verirse en iyi adaylardan biri kesinlikle Manchester City olur" ifadelerini kullandı.

Barcelona'daki mevcut durumu da değerlendiren Zabaleta, "Messi'yi bu durumda görmek üzücü. Barcelona ile olan sözleşmesinin son yılında olacağını hiç düşünmemiştim. Takım iyi oynamıyor ve görünüşe göre futboldan hoşlanmıyor. Messi'ye ne olacağını sezon sonunda göreceğiz."  dedi.

Zabaleta, 2008 ile 2017 yılları arasında dokuz sene Manchester City forması giymişti. Ülkesinin milli takımında da 54 maça çıkan savunma oyuncusu, geçen sezonu West Ham United'da geçirdikten sonra futbola veda etti.

Kaynak: Goal Türkiye