Ünal Karaman'dan ayrılık sonrası ilk açıklama

Ünal Karaman'dan ayrılık sonrası ilk açıklama

Trabzonspor ile yolları ayrılan teknik direktör Ünal Karaman sessizliğini bozdu.

Teknik direktör Ünal Karaman ayrılık sonrası ilk açıklamasını yaptı. Bordo-mavili ekiple sürpriz bir şekilde yolları ayrılan Karaman, yazılı açıklamayla hem kulübe veda etti hem de süreci anlattı.

Ayrılık kararının İstikbal Mobilya Kayserispor maçının ardından kendisine tebliğ edildiğini açıklayan Karaman, "Kayserispor maçının akabinde Yönetim Kurulu tarafından teknik direktörlük görevimin sona erdirildiğine dair alınan karar, tarafıma tebliğ edilmiş ve bu durum tarafımdan anlayışla karşılanmıştır." diye konuştu.

Başkan Ahmet Ağaoğlu'na, yönetime, kulüp personeline ve tüm oyuncularına teşekkür eden Ünal Karaman, "Geldiğimiz bu noktada hadiselerin tafsilatını tartışmanın, gönül verdiğimiz Trabzonspor camiasına zarar vereceği kanaatindeyim. Meslek ahlakı anlayışım gereği bugün Ünal Karaman'a düşen 'İsmail tevekkülü ve teslimiyeti'dir. Şartlar ne olursa olsun bize yakışanı yapmak boynumuzun borcudur." ifadelerini kullandı.

Tecrübeli teknik adam kendisine destek olan taraftarı da unutmadı. Karaman, "Aralık ayının soğuk günlerinde belki de hak etmediğim bir gururu şahsıma yaşattıkları için tüm taraftarlara teşekkür ederim." dedi.

Kaynak: TRT Spor