Teniste Partner Bulma Sorununa 'Mobil Çözüm'

Teniste Partner Bulma Sorununa 'Mobil Çözüm'

Teniste partner bulma sıkıntısı yaşayan 21 yaşındaki tenisçi, geliştirdiği mobil uygulama ile tenis meraklılarını ve sahalarını tek çatı altında topladı.

Raketi ilk kez 8 yaşında eline alan ve sonrasında kendisini geliştirip profesyonel olarak tenis oynamaya başlayan Cem Mildon, özellikle antrenmanlar için partner bulmakta problem yaşayınca "tenisçim" adlı uygulamayı geliştirdi. Uygulama sayesinde tenis meraklıları istedikleri zaman aralıklarına göre aradıkları partner ve kortları cep telefonlarından bulabilecek, kortlarda rezervasyon yaptırarak tenis meraklıları ile randevulaşabilecekler.

Mildon, yaptığı açıklamada, projeyi Mayıs 2015'te bir tenis kortunun yanında düşünmeye başladığını ifade ederek, "Sosyal medya ve internet bu kadar sık kullanılırken neden teniste partner bulma sıkıntısı çözülemiyor diye düşündüm. Bununla ilgili uygulama yapma fikri aklıma geldi. Bir arkadaşımla birlikte bu konuda bir pazar araştırması yapmaya başladık. Zaten tanıdığımız, bildiğimiz kitlelerdi, bu kitle ile 'neden bu problem devam ediyor' konusunu konuştuk. Daha sonra 'ne yapabiliriz' konusuna yoğunlaştık. Uygulama aşama aşama ilerledi. Başta sadece partner bulmak için yapılmıştı, sonra hocaları hem kulüpleri hem de kortları uygulamaya dahil ettik. Bu şekilde uygulama farklı bir boyuta taşındı." dedi.

Uygulamanın ilk olarak Android uyumlu cep telefonları için piyasaya sürüleceğini aktaran Mildon, kullanıcıların hareketlerine göre bazı özellikleri çıkarıp ya da ekleyerek diğer işletim sistemlerine uyarlayacaklarını belirtti.

Mildon, uygulamayla ilgili yazılımından logosuna kadar pazar araştırması yaptıklarını ve halihazırda 15 kişilik bir ekibin uygulamanın geliştirilmesi için çalışma yürüttüğünü vurguladı.

Dünyada teniste partner bulmayı sağlayan birkaç uygulama olduğunu ancak kendilerinin kullanıcılar ne istiyorsa onu uygulamaya dahil ettiklerini anlatan Mildon, uygulamayı test eden kullanıcıların olumlu görüşler bildirdiğini söyledi.

Mildon, şöyle devam etti:

"Amerika'daki tenis kortu sayısı 300-350 bin adet ve 6-7 milyar dolarlık bir sektör. Burada mobil uygulamaları katmıyorum işin içine. Sadece tenis ekipmanı alarak tenis oynayan kişilerin sektörü 6-7 milyar dolarlık bir sektör. İngiltere'de 2-3 milyar dolarlık bir sektör var. Bu sektörlere biz bir değer önerisiyle gitmek istiyoruz. Önce Türkiye'de başlamayı planlıyoruz. Burada çok önemli firmalar ile iş birliği içerisinde olacağız. Tenise değer veren şirketlerle iletişim halindeyiz."