Tamam mı, devam mı?

Tamam mı, devam mı?
Red Bull adına yarıştığı dönemde 4 kez Formula 1 Dünya Şampiyonluğu yaşayan Alman pilot Sebastian Vettel, 2015'te imza attığı Ferrari takımı çatısı altındaysa hayal kırıklığı yarattı.
 
Ferrari ve Vettel, başarısız geçen sezonlarla üzerine kısa süre önce karşılıklı anlaşarak 2020 sonunda bitecek sözleşmelerini yenilememe kararı aldı.
 
Ve o günden bu yana Sebastian Vettel'in geleceği merak konusu. Kimileri emeklilik kararı aldığını iddia ediyor, kimileri yola devam etmesi gerektiğini söylüyor.
 
Tartışmalara katılan son isim Sebastian Vettel'in eski takımı Red Bull'un patronu Christian Horner oldu. Horner, Vettel'in Formula 1'de kalmak istemesi halinde yeterli seçeneğe sahip olacağı söyledi.
 
Christian Horner, Vettel'in geleceğine ilişkin olarak, "Sebastian, Formula 1'den ayrılırsa üzüntü verici olacak, ama inanılmaz bir kariyere sahip.  Harika başarılar elde etti ve onu çok iyi tanıdığım için, bu karar üzerinde çok fazla düşüneceğinden eminim. Çok dürüst ve ahlaklı bir adam. Gelecekte ne yapmak istediğine kendisi karar verecek. Eğer F1'de devam etmek istiyorsa, yeterince fırsata sahip olacağını düşünüyorum." değerlendirmesini yaptı.
 
Kayynak: beINSPORTS