“O, hayallerimi yerle bir etti”

“O, hayallerimi yerle bir etti”
Süper Lig ekiplerinden Beşiktaş'ta forma giyen Caner Erkin, İtalya'da Inter çatısı altında geçirdiği kısa döneme dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.
 
FCInterNews.it'e konuşan 31 yaşındaki kanat oyuncusu, kariyerine Milano temsilcisinde devam etmemesinin başlıca nedeninin, teknik direktör Frank de Boer olduğu itirafında bulundu.
 
Çizme'ye büyük umutlarla geldiğini dile getirerek sözlerine başlayan tecrübeli isim, "Bunun kariyerim için büyük bir adım olacağını düşünüyordum, düzenli olarak forma giyecek, kupalar kazanacak ve Inter taraftarının ilgisini çekecektim. Inter'den ayrılmak istememiştim, Roberto Mancini gittiğinde bile. Ancak Frank de Boer'in bana karşı olan tavrı berbattı. Beni tıpkı altyapıdan as takıma yeni yükselmiş bir genç oyuncu gibi kenarda bıraktı. Bu kabul edilemez bir durumdu." ifadelerini kullandı.
 
Mancini ve de Boer'i kıyaslayarak sözlerine devam eden Erkin, "Mancini, sezon öncesi hazırlık maçlarında bana şans vermişti, bana güveniyordu ve o gittiğinde çok üzülmüştüm. De Boer'in bana davranışları ise tamamen saygısızcaydı ve bu tavrıyla kariyerimin gidişatını etkiledi. De Boer'in neden bana bu şekilde davrandığını asla anlayamadım. İtalya'ya ayak bastığı ilk günden itibaren hiçbir zaman planlarına dahil değildim. Son hazırlık maçında beni kesti ve antrenmanlarda yer almama dahi izin vermedi. Takımın geri kalanından ayrı çalışmak zorunda kaldım." dedi.
 
Hollandalı çalıştırıcının niyetini değerlendiren deneyimli oyuncu, "Sanırım beni manipüle ederek kendi isteğimle gitmemi sağlamaya çalışıyordu. Bunu bir türlü açıklayamıyorum. Herkes de Boer'in nasıl biri olduğunun bilincindeydi, bu yüzden de Inter gibi bir kulübün başına nasıl geçtiğini hala çözemiyorum. Jonathan Biabiany'nin de Boer'i kastederek dile getirdiği "Inter tarihinin en kötü teknik direktörü" söylemine katılıyorum. Sadece 2,5 ay boyunca orada bulunan bir adam yüzünden tüm hayallerimin yerle bir edilmiş olması çok kötü." diyerek sözlerini noktaladı.
 
Kaynak: beINSPORTS