NBA için yol haritası çiziliyor

NBA için yol haritası çiziliyor
Son iki hafta içinde Euroleague ve birçok Avrupa liginin, sezonun devamı adına somut kararlar açıklamasının ardından, gözler bu kez NBA organizasyonuna çevrildi.
 
Koronavirüs salgınının henüz ilk günlerinde sezonu askıya alarak dikkat çeken NBA'de sezonun tamamlanması için farklı senaryolar gelmeye devam ediyor.
 
Son bilgiye göre, NBA yönetimi 4 Haziran Perşembe günü toplanarak, sezonun 31 Temmuz'dan itibaren devam edebilme ihtimalini masaya yatıracak.
 
Önümüzdeki iki aylık sürecin, oyuncuların ve takımların hazırlığı için yeterli olduğu düşünülürken, maçlara çıkacak takımların tamamının Orlando'da karantinaya alınması da gündemdeki bir diğer madde.
 
NBA yönetimi, sezonu 31 Temmuz'dan itibaren sürdürebilmek adına 4 farklı senaryo üzerinde yoğunlaşmış durumda.
 
Bu senaryolardan ilki, doğrudan play-off maçlarının oynanması olarak düşünülürken, bir diğeri ise 20 takımın yer alacağı bir grup formatı olacak.
 
22 takımın yer alacağı ve play-off'ta yer alacak takımların belirlenebileceiği farklı bir turnuva, yönetimin üçüncü senaryosu olarak dikkat çekti. Son olarak, 30 takımın katılacağı normal sezon formatı, masadaki dördüncü ihtimal olacak.
 
Yönetimin, alınacak son kararı perşembe günü duyurması bekleniyor.
 
Kaynak:beINSPORTS