“Maçları seyircisiz oynamak zor olacak”

“Maçları seyircisiz oynamak zor olacak”

Barcelona'nın Arjantinli yıldızı son aylarda futbolda yaşanan gelişmelerle ilgili düşüncelerini paylaştı.

Günümüzdeki en büyük iki aktif futbolcudan biri Lionel Messi.

Kariyerinde altı kez Ballon d'Or ödülüne layık görülen Arjantinli yıldız, Barcelona ile sayısız başarılar yaşadı.

Bu sezon da Messi'nin önderliğindeki Barcelona, La Liga'da en yakın rakibi Real Madrid'in önünde liderlik koltuğunda oturuyor ve UEFA Şampiyonlar Ligi'nde de yoluna devam ediyor.

32 yaşındaki oyuncu, bir giyim firmasının konuğu oldu ve futbolda yaşanan zorunlu gelişmeler hakkında açıklamalarda bulundu.

Lionel Messi'nin açıklamalarından öne çıkan başlıklar şu şekilde:

"BÖYLE BİR DURUMU TAHMİN ETMİYORDUM"

"Dürüst olmak gerekirse salgının bu denli etki yaratacağını tahmin bile etmiyordum. Böyle farklı bir durum altında bu kadar çok belirsizlikle yaşamak hiç kolay değil. En yakın zamanda normale dönmek istiyoruz.

"MAÇLARI SEYİRCİSİZ OYNAMAK ZOR OLACAK"

La Liga'da sezonun seyircisiz tamamlanacak olması bazı zorlukları da beraberinde getirecek. Boş stadyumlar önünde futbol oynamaya hazırlanmamız gerekiyor. Seyircisiz maçlar futbolda nadir karşılaştığımız bir durum ama geri döndüğümüz takdirde böyle şeyler olması çok normal.

"FARKLI BİR TECRÜBE YAŞAYACAĞIZ"

Zihinsel güç ve dayanıklılık spor için sanıldığından çok daha önemli. Sporcuların her maça hazırlanması için gerekli bir şey. Maçlar yeniden başladığında hazırlanmak için vaktimiz olacak. Teknik olarak aynı sezona devam edeceğiz ama oyunculara ve takımlara farklı bir tecrübe olarak gelecek.

"GELECEĞİ DÜŞÜNMEK ÇOK DAHA İYİ"

Kupa Amerika'nın ertelenmesi büyük bir hayal kırıklığı yaşattı ama mantıklı bir karardı. Bu kupa benim için çok önemli bir organizasyon ve her seferinde oynarken büyük bir heyecan duyuyorum. Bu yılı geride bırakacağımızı düşünmek zor ama gelecek hakkında düşünmek çok daha iyi."

Kaynak: Goal Türkiye