Luis Enrique'den ilginç benzetme

Luis Enrique'den ilginç benzetme
Koronavirüs salgını nedeniyle ara verilen ligler seyircisiz olarak yeniden dönüş hazırlığı yapıyor. Bundesliga, geçen hafta, seyircisiz olarak kaldığı yerden başladı. İspanya Teknik Direktörü Luis Enrique ise manzaradan hoşnut değil. 
 
Futbolun seyircisiz tüm ruhunu kaybettiğini vurgulayan Enrique, bu durumu ilginç bir benzetme ile anlattı. "Maçları seyircisiz oynamak, kız kardeşinizle dans etmek zorunda kalmanızdan daha üzücü" diyen Enrique; "Geçen hafta sonunu Bundesliga maçlarını izleyerek geçirdim. Açıkçası gördüklerim hiç de hoşuma gitmedi. Sahada oyuncuların bağırışlarını duyabiliyorsunuz. Seyircinin oluşturduğu atmosfer olmadan, futbolun da tadı çıkmıyor." dedi. 
 
Enrique bununla birlikte, seyircisiz de olsa liglerin yeniden başlamasını olumlu bulduğunun altını çizdi. Maçların, evlerine kapanmak zorunda kalan milyonlarca insanı bir nebze olsun eğlendirdiğini belirten Enrique; "Burada büyük miktarda para üreten küresel bir iş dalından bahsediyoruz. Her ne kadar seyircisiz maçlar futbolun ruhunu öldürse de, yine de evlerinde kapalı kalan insanların hayatına bir renk getirdiğini kabul etmek zorundayım." ifadelerini kullandı. 
 
Kaynak: beINSPORTS