“Haciz sürecini çözdük”

“Haciz sürecini çözdük”

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, divan kurulunda gündeme dair açıklamalarda bulundu. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür eden Mustafa Cengiz, "Sayın Cumhurbaşkanı'na teşekkür ediyorum, rakipler de bu sözümden sonra saldırıya geçmesin. Biz kendi mülkümüzü, Florya Tesisleri'ni geri aldık." dedi.

Yaşanan haciz sürecinin de çözdüklerini ifade eden Mustafa Cengiz, "Haciz sürecini de çözdük. Bunun için özellikle Ziraat Bankası'na teşekkür ediyorum. Sabah 3 buçuklara kadar süren bir görüşme yaptık ve yapılandırma aşamasını finalize ettik. Miktar olarak yetmez ama atılan adımlar ve geliştirilmesi bizi mutlu edecek." ifadelerini kullandı.

"Hiç kimsenin kanı sarı kırmızı akıp bedava oynamıyor" ifadelerini kullanan Mustafa Cengiz, "Bizim FIFA'lık hiçbir sürecimiz olmadı. Olmadan diyenlerin de gereğini yaptık. Ve yapılandırma anlaşması Galatasaray'ın çıkarlarına en uygun halde günlerce yönetimimiz ve avukatlarla tek tek maddelendi. Adımlarımızı UEFA'ya göre atıyoruz. UEFA FFP sınırlamaları bizim ana kırmızı çizgimiz. Orada iki ana bağımsız denetim firmasının denetiminden geçiyoruz. Çifte kavrulmuş. Bizim bu konuda rakamlarla ilgili en ufak oynamamız yok." diye konuştu.

Mustafa Cengiz son olarak, "Biz bugün varız, yarın yokuz. Ama Galatasaray baki, bir değer, bir marka. Bütün yönetimleri tenzih ediyorum. Galatasaray asla hileye, hurdaya, mertçe olmayan bir harekete girmez. Her zaman alnımız açık. Hata yaptıysak söyleyin düzeltiriz." dedi. 

Kaynak: NTV SPOR