“Federasyonu yalnız bırakmak doğru değil”

“Federasyonu yalnız bırakmak doğru değil”

Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, liglerin başlaması kararının çoğunluğun ortak görüşü olduğunu söyledi. Gümüşdağ, "Tüm sorumluluğu federasyonumuza yükleyerek onu yalnız bırakmak doğru değil." ifadesini de kullandı.

Göksel Gümüşdağ, lig maçlarının yeniden başlatılması kararını değerlendirdi. Hürriyet gazetesine konuşan Medipol Başakşehir Kulübü Başkanı, "Kulüpler Birliği toplantısında kulüplerin büyük çoğunluğu liglerin haziranın ilk haftası başlaması konusunda istekliydi. Türkiye Futbol Federasyonu'nun bu kararının ana sebebi kulüplerin büyük çoğunluğunun vermiş olduğu ortak görüştür." ifadelerini kullandı.

Tüm sorumluluğu Futbol Federasyonuna yükleyerek onu yalnız bırakmanın doğru olmadığını belirten Başkan Gümüşdağ, "Bu, futbolun kendisi gibi bir takım oyunu ve hepimizin yegane bir görevi var; o da sezonu sağlıklı şekilde tamamlamak." diye konuştu.

Göksel Gümüşdağ, Medipol Başakşehir'in sosyal mesafe ve hijyen kuralları çerçevesinde antrenmanlara başladığını belirterek, "Futbolcularımız sahaya çıkmak için sabırsızlanıyor." dedi.

Kaynak: TRT SPOR