“Fatih Terim'le ayrı ayrı fikirlerdeysek ayrı ayrı yollara gitmemiz gerek”

“Fatih Terim'le ayrı ayrı fikirlerdeysek ayrı ayrı yollara gitmemiz gerek”

Galatasaray'da teknik direktör Fatih Terim'in Çaykur Rizespor maçı sonrası Arda Turan ile ilgili açıklamalarının ardından Başkan Mustafa Cengiz basın toplantısı kararı almıştı. Mustafa Cengiz canlı yayında Arda Turan'ın gündemlerinde olmadığını açıkladı. Fatih Terim ile ilgili olarak ise Cengiz "Ayrı ayrı fikirlerdeysek ayrı yollara gitmemiz gerekir." dedi.

Galatasaray'da Başkan Mustafa Cengiz Fatih Terim'in Arda Turan sözlerinin ardından basın toplantısı düzenleme kararı almıştı.

Sarı-Kırmızılı takımın başkanı Mustafa Cengiz Türk Telekom Stadı'nda açıklamalar yaptı.

"ARDA TURAN GÜNDEMİMİZDE YOK"

Basın toplantısına başlayan Mustafa Cengiz "Arda Turan gündemimizde yok!" ifadesini kullandı.

İşte Cengiz'in açıklamalarından satır başları;

"Bu kardeşimizle ilgili bize gelen bişey yok. (Arda Turan) Gündemimizde yok ve bize intikal eden resmi bir şey yok dedim. 2 yıldan bu yana, transfer şöyle yapılır. Bu kardeşimiz gibi bilinen bir oyuncuysa, sportif direktöre gelir, teknik direktör ve ekibi de inceler, sonra Abdurrahim beye gelir.

Bugüne kadar kiralıklıklar dahil 30'a yakın transfer yaptık, UEFA sınırlarını aşmadık. Teknik kadromuz ne istediyse onları aldık. Arda kardeşimiz hariç! Biraz evvel bahsettiğim gibi Arda ile ilgili bize gelmiş bir şey yok.

"ARDA İLE HİÇBİR HUSUMETİMİZ YOK"

Arda Turan Galatasaray'a hizmet etmiştir, Galatasaray'a para kazandırmıştır. Ben yolunun açık olmasını isterim. Arda ile hiçbir husumetimiz yok. Ona sonsuz sağlıklı yıllar diliyoruz. Biz bu arkadaşın Galatasaray'a yararlı olacağını düşünmüyoruz.

"AYRI FİKİRLERDEYSEK AYRI YOLLARA GİTMEMİZ GEREKİR"

Karar Galatasaray'da yönetim kurulu tarafından alınır. Sayın teknik direktörün 'Fikir ayrılığı yaşıyoruz' sözü bizi çok yaraladı. Ben teknik direktör olsam yakışıp yakışmadığını demem. Hicap duyarız. İki ne vermişiz. Şu an gündemde bilgi sızdıran bir yönetim kurulu. Bilgi sızdıran bir yönetim kurulu... Hangi bilgi verilmiş? Bir arkadaş sordu, "Fatih Hoca gelmiş" diye... Evet geldi ve hiçbir problem yok. Biz aynı noktadayız. Ayrı ayrı fikirlerdeysek ayrı yollara gitmemiz gerekir.

"ARDA GALATASARAY'A FAYDALI OLMAZ"

Galatasaray'ın hayrına bu konunun kapatılması gerekiyor. Bütün konsantrasyonumuzu, enerjimizi bizim şampiyonluk yürüyüşüne vermemiz gerek. Biz bu arkadaşın Galatasaray'a yararlı olacağını düşünmüyoruz. Biz idari ve sosyal olarak Arda Turan'ın Galatasaray'a faydalı olmayacağına inanıyoruz, bu kadar.

"BİZ OLSAK CEZA ALIRDIK"

Galatasaray olsa kesin ceza verirlerdi, yüzde 100, eminim. Galatasaray bir hile yapsa, tavladan pul çalsa, amatöre kadar gitmiştik. Bizim bir hatamız varsa söyleyin, ipi biz çekeriz. Bizim başkanlarımız gururlu ve onurludur, altındaki sandalyeye kendi vurur."

Kaynak: Fanatik