“Eylül ayında benim için yeni bir sayfa açılacak”

“Eylül ayında benim için yeni bir sayfa açılacak”

Fenerbahçe'nin deneyimli futbolcusu Emre Belözoğlu, eylül ayında hayatında yeni bir sayfanın açılacağını ifade etti.

Bir dönem İnter forması da giyen Emre Belözoğlu, İtalya'nın önde gelen gazetelerinden La Gazzetta dello Sport'a konuştu.

"Zamanı gelince durmayı bilmek gerekir." diyen Emre Belözoğlu, "Eylül ayında benim için yeni bir sayfa açılacak." ifadesini kullandı.

Türkiye'de liglerin 12 Haziran'da açılmasını da değerlendiren başarılı futbolcu, çok daha iyi olması için iki haftaya daha ihtiyacın olduğunu söyledi.

Inter'de geçirdiği dönemle ilgili olarak, "Çok güzel anılarım var." diyen Emre, "Milano'ya her gittiğimde taraftarların sevgisi ile karşılaşıyorum. Beni sevdikleri gibi ben de onları çok seviyorum." diye konuştu.

Milli futbolcuya 2002 yılında Lazio ile oynadıkları ve 3-3 biten maç da hatırlatıldı. Emre, "O karşılaşmada attığım iki golü internette izliyorum, kariyerimin en güzel dönemleriydi. O formayı giymek benim için tarifi zor bir duyguydu." yorumunu yaptı.

Milan'dan ayrılması gündemde olan Türk futbolcu Hakan Çalhanoğlu'nun takımda kalması gerektiğini söyleyen deneyimli futbolcu, Roma forması giyen Cengiz Ünder'e de övgüler yağdırdı.

"Cengiz'i Başakşehir'de yetişirken izledim." diyen Emre, "O bir fenomen ve çok daha iyi olmak için her saat futbolu düşünmesi gerekiyor." diye görüş belirtti.

Kaynak: TRT Spor