EuroLeague Başkanı ve CEO'su Bertomeu'dan sezon iptali yorumu

EuroLeague Başkanı ve CEO'su Bertomeu'dan sezon iptali yorumu

EuroLeague Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Jordi Bertomeu, video konferans yöntemiyle düzenlenen basın toplantısında, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle askıya alınan THY EuroLeague ve ULEB Avrupa Kupası'nda sezonun iptal edilmesini değerlendirdi.

İnsan sağlığının öncelikleri olduğunu dile getiren Bertomeu, "Salgının farklı bölgelere göre gelişimi, tüm takımların sezonun geri kalanına devam etmeleri için aynı koşullarda olacağını garanti etmemekte." yorumunu yaptı.

Ligleri sonlandırmanın en iyi seçenekleri olduğunu belirten Bertomeu, "Bugün tarihimizdeki en zor ve en üzgün kararlardan birini aldık. EuroLeague ve Avrupa Kupası'nı sürdürmek için bütün ihtimalleri tüketmiştik." ifadelerini kullandı.

Bertomeu, gelecek sezon maçların seyircili oynanıp oynanmayacağı konusunda görüş belirtmek için erken olduğunu kaydetti.

THY EuroLeague'in isim hakları konusunda bir değişiklik beklemediklerini aktaran Bertomeu, "Türk Hava Yolları ile son 10 yıldır çok verimli bir ilişkimiz var. Bu konuda gelecekle ilgili görüşümüzü değiştirecek hiçbir şey görmüyoruz." değerlendirmesinde bulundu.