Dünya yanıyor ama onların umurlarında değil!

Dünya yanıyor ama onların umurlarında değil!

UEFA'ya bağlı 55 ülkeden 54'ünde ligler askıya alınmışken Belarus maçlarına seyircili bir şekilde devam ediyor. The New York Times gazetesi konuyla ilgili detaylı bir haber hazırladı.

DEVLET BAŞKANI'NDAN İLGİNÇ AÇIKLAMA!

Bugün itibarıyla 86 koronavirüs vakasının bulunduğu Belarus'ta maçlar seyircili bir şekilde oynanmaya devam ediyor. Devlet Başkanı Aleksandr Lukashenko vatandaşlarını sosyal mesafelenme ve kalabalık yerleri ziyaret etmeme konusunda uyarırken virüsü bir psikoz olarak değerlendiriyor.

"Bu bazı insanların işine gelecek bazılarını da yaralayacak bir başka psikoz. Ben paniğin bize virüsten daha fazla zarar vereceğini düşünüyorum. Beni çok endişelendiren şey bu."

FUTBOLCULAR NELER DİYOR?
 
Futbolcular neler diyor?

Brest forması giyen Sergey Kislyak konuyla ilgili, "Her şey sakin. Annem okulda çalışıyor. Dersler önceki gibi devam ediyor. Her şey iyi." ifadelerini kullandı.

Takım arkadaşı Artem Milevsky ise, "Avrupa'da oynanan tek lig olmamız garip. Diğer insanlarla daha az temas kurmaya çalışıyorum. Biz oynamak için para alıyoruz. Her şey kontrol altında. Her şey açık, her yer çalışıyor. İstediğiniz yerde yemek yiyebilirsiniz." diyor.

ANKETLER FARKLI SÖYLÜYOR!

Futbolcular liglerin oynanmasına yönelik karara karşı çıkıyor gibi durmasalar da Tribuna isimli spor sitesi futbolcular arasında yaptığı ankette liglerin ertelenmesi kararının çoğunlukta olduğunu duyurdu. 

HLEB'DEN U DÖNÜŞÜ!
 
Hleb'den U dönüşü!

Öte yandan Belarus futbolunun efsane isimlerden Aleksandr Hleb liglerin devam etme kararıyla ilgili ilk olarak "Futbolcular ve otoritedeki rahatlık inanılır gibi değil." demişti.

Ancak efsane isim daha sonraki Instagram paylaşımınında geri adım attı:

"Başkanlık makamı ülkeyi karantina alma ihtiyacı hissetmiyorsa durum kontrol altındadır. Eğer futbolcuların ve seyircilerin sağlığıyla ilgili bir tehdit oluşursa maçların duracağına eminim."

'LİGLER ASKIYA ALINMALI'

Tribuna.com'un CEO'su Maksim Berazinski de Belarus'taki durumu değerlendirdi:

"Koronavirüse karşı insanlar hala duyarsız. Bu da yetkili mercilerin sınırları, okulları, üniversiteleri kapatmaması ve problemi önemsiz göstermesiyle alakalı. Birçok insan maçlara gitmeye devam ediyor ve ligin ertelenmesi fikrine hiç sıcak bakmıyorlar. Medya olarak bizler ligin askıya alınması gerektiğini düşünüyoruz."

Belarus Ligi'nde ikinci hafta maçları yarın (27 Mart) saat 18:00'daki Torpedo Zhodino - Belshine Bobruisk karşılaşmasıyla başlayacak. 

Kaynak: Ajansspor