“Devre arasında değişimler yaşayacağız”

“Devre arasında değişimler yaşayacağız”

Şampiyonlar Ligi A Grubu'nda evinde Club Brugge ile 1-1 berabere kalan Galatasaray'da teknik direktör Fatih Terim, oyundan memnun olduğunu belirterek, "Devre arasında böyle bir imkân çıkarsa, değişimler yaşayacağız." dedi.

Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan tecrübeli teknik adam, sakatlık ve cezalar nedeniyle eksik bir kadroyla sahaya çıktıklarını aktardı.

Fatih Terim'in açıklamalarından satır başları şöyle:

"Bu sene Brugge'e yenildik mi? Yok. Neleri almalıyız, neleri almamalıyız, nasıl bir takım kurmalıyız, bu çok uzun bir konu. Rakip takımın alabileceği kapasitedeki oyuncuları biz alamayız. Onları o kadar aşağıda görmeyelim. Ekonomik olarak da iyi durumdalar. Hem yetiştirici hem de yarışmacı kulüp olmalıyız.

Vallahi çok da oyuncu tercihimiz yoktu bugün, şansızlıktı, talihsizlikti. 13 tane oyuncumuz vardı. Maçtan önce söylemiştim Galatasaray reaksiyonu bekliyordum, bunu da sahada gördüm. İkinci golü bulmamız gerekiyordu, bunu bulabilirdik de ama olmadı. Bugünkü mücadelen memnunum, bunun yanında daha iyi oynamalıyız, daha çok pozisyon bulmalıyız, daha çok gol atmalıyız. Diğer maçlara göre daha çok mücadele ettik ama ideal miydik? Hayır, değildik.

Tabii bizim önemli bir handikapımız var; sattığımız kadar almak. Devre arasında böyle bir imkân çıkarsa, değişimler yaşayacağız. Bunu önceki basın toplantılarında da söyledim. Ama devre arasında beraber olmak istiyoruz. Önümüzdeki dönemin planlaması yapacağız. Aldığımız oyuncular isim olarak değerli oyuncular, bazen adaptasyonları uzun sürebiliyor. Henüz tam olarak verim aldığımızı söyleyemeyiz ama zamanla alacağız inşallah. Zaten her taraftar profesyonel, herkes profesyonel. Devre arasında oyuncu satıp takviye yapabileceksek mutlu oluruz ama olmazsa devre arasını beraber geçirmemiz iyi olacak. Hangi oyuncuları istediğimizi zaten biliyorsunuz, inşallah olur.

Galatasaray'ın olduğu her yerde iddia vardır. Her geçen gün de daha iyi oynuyoruz. Maalesef, şu gün Babel de bize bir sürpriz oldu. Bir Babel bile olsaydı, Adem yoruldu, değiştiremedik. Ayağına kramp giriyor, değiştiremiyoruz. Ömer yoruldum demese çıkarmayacağım. Ben de isterim, hele böyle maçlarda istediğimiz oyuncuyu kullanalım. Buna rağmen de mücadelede hiçbir sıkıntı yok, hiçbir şikâyetim yok. Hızlı oyunculara iyi cevap verdiler. Hem mutluyuz, hem umutluyuz, olmalıyız da zaten. Daha önümüzde çok zaman var, bakalım ne gösterecek."

Kaynak: TRT Spor