“CAS öldü”

“CAS öldü”

La Liga Başkanı Javier Tebas, Avrupa'dan 2 yıl men cezası CAS tarafından iptal edilen Manchester City hakkında eleştiride bulundu. Tebas, CAS'ın yanlış karar verdiğini söyledi.

Finansal Fair Play nedeniyle UEFA'dan 2 yıl men cezası alan Manchester City, CAS'a taşıdığı davada kazandı. CAS, City'ye verilen 2 yıllık men cezası kararını bozarken 30 milyon Euro'luk cezanın da 10 milyon Euro'ya düşürüldüğü açıklandı.

CAS'ın kararı futbol dünyasında yankı uyandırırken La Liga Başkanı Javier Tebas da konuya dâhil oldu ve CAS ile Manchester City'yi topa tuttu.

ESPN'e konuşan Tebas, ''Manchester City gelecek sezon Şampiyonlar Ligi'nde olacak. Bu City doğru davrandığı için değil, CAS hatalı olduğu için. Manchester City belgeleri sakladı mı? Mümkünse nihai kararı hemen şimdi okumak istiyorum. Tıpkı PSG hakkındaki okuyamadığımız nihai karar gibi... Kararı okuyabildiğim gün Guardiola'ya ikna olduğumu söyleyeceğim. Manchester City doğru davranmadı. CAS futbol endüstrisinde doğru kararlar vermiyor. Hepimiz Manchester City'nin ne yaptığını biliyoruz! Futbolun içindeki herkes onların ne yaptığını biliyor. CAS öldü... Verdikleri kararlar uzun süredir şaibeli. Şeffaflık yok ve çoğu zaman adı geçen hakimlere bakarak kararın ne olacağını biliyorsunuz.'' ifadelerini kullandı.

Kaynak: NTV Spor