“Bende hiçbir belirti yok”

“Bende hiçbir belirti yok”

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalar yaptı.

Abdurrahim Albayrak ve Fatih Terim'in durumuyla ilgili bilgiler veren Cengiz, liglerin ertelenmesi sürecinde yaşananları da anlattı. 

"HOCAMLA GÖRÜŞTÜM, SAĞLIĞI ÇOK İYİ"

"Abdurrahim bey ve eşinin yanında oğulları sayın Hikmet beyin de sonucu pozitif çıktı, karantinada şu anda. Onun da sağlık durumu iyi şu anda. Yusuf beyin de durumu iyi, test sonuçları gelecek. Hocamla görüştüm, sağlığı çok iyi, maşallah yerinde. Karşılıklı espriler yaptık. Sağlığı yerinde, sevenleri sevinsin."

"BENDE HİÇBİR BELİRTİ YOK, ATEŞ YOK, ÖKSÜRÜK YOK"

"Bende hiçbir belirti yok, ateş yok, öksürük yok. Test yaptırdık ve sonuçlarını bekliyoruz. İnşallah hayırlısı gelir. Velev ki korona geldi, bizim aldığımız bilgi şu, kesinlikle şu ya da bu şekilde herkes bu virüsü kapacak. Yüzde 80 oranında iddia ediliyor. Devlet neredeyse Ulusal Kurtuluş Savaşı gibi bir mücadele içinde. Bizim fertler olarak ilgili makamların talimatlarına titizlikle uymamız gerekiyor."

"MAÇLAR OYNANMASIN DİYE YALVARDIM"

"Maçlar oynanmasın diye yalvardım. Biz uyarılarımızı yaptık ama maalesef algı peşinden koşanlar, biz maçların seyircili oynanmasını istemişiz gibi ters algı yapıyorlar. Kronolojik sıraya uymuyorlar. Devletimiz ne derse odur. 12 Mart günü devletimiz ve TFF başkanı, maçların seyircili oynanacağını ilan etti. Biz panik yapmayalım, korkuya gerek yok, provokasyona dikkat edin dedik. Bütün konuştuklarımızın miladı, 12 Mart Perşembe 19:00'da devletimizin ani bir kararla seyircisiz oynatma kararıdır. Biz de şaşırdık. TFF seyircili dedi, 3 saat sonra devletimiz seyircisiz dedi. Bilmediğimiz şeyler olduğu izlenimini aldık."

"HOCA ÇOK BÜYÜK ÇABA SARF ETTİ, FUTBOLCULARI TEK TEK İKNA ETTİ VE MAÇ OYNANDI"

"Sadece protokolde 60 metrekarede 100 kişi vardı, Abdurrahim bey de bizimle birlikteydi. Bizim seyircisiz oynatma yerine erteleme istemedeki amacımız ne olabilir? Puan mı? Asla! Hoca çok büyük çaba sarf etti, futbolcuları tek tek ikna etti ve maç oynandı. Anlatamadık, inanmadılar. Biz bir avantaj elde edelim demedik, erteleyelim dedik. TFF, müthiş bir inatla, ligin illa seyircisiz devam etmesini istedi. Biz tehlikesini gördük. Nihat beyi aradım, futbolcuların isyanını biliyorsunuz, ertelenmesinde hayır var. 8 maç kaldı, 1 ayda tamamlarız dedim. Bu bir sağlık sorunu, bu nedenle ertelemek istedik. Stada gelin dediğimizde, devletin kararı seyircili oynanması yönündeydi."

"KESİNLİKLE TFF ERTELEMEDEN YANA TAVIR ALMADI"

"Bugün devlet seyircili oynayalım derse, bugün ona da uyarız. Devlet demek ki salgını kontrol altına almış deriz. Kesinlikle TFF ertelemeden yana tavır almadı, aksiyonda da bulunmadı. Biz TFF'den umudu kestik ve elimizden geleni yaptık. Sağolsun devletimiz, sağolsun Cumhurbaşkanımız, sevgili Spor Bakanımız var olsun, katkıda bulundu."

"HİÇBİR ŞEYDEN KORKUM YOK"

"Benim sonucum gelmedi, pozitif, negatif... Hiçbir şeyden korkum yok. Ölüm nereden nasıl gelirse gelsin, hoş geldi, sefa geldi derim. Sanki bu virüs Galatasaray'da yaratıldı, oradan Türkiye'ye yayıldı. Yapmayın be güzel kardeşim ya! Sen eşinle koronavirüsten yatıp, evladının da orada yattığını hayal edebilir misin? Yapmayın lütfen. Bizim aramızda ajan provokatörler var. Benim aldığım eğitim, devlet eğitimi. Biz bu kokuyu alırız. Taraftar gibi paylaşım yapanlar var."

"FENERBAHÇE DE ERTELEME İSTEDİ"

"Bu bir sağlık sorunu. Bu sebeple erteleme istedik. Nihat Bey bana, 'Kulüpler Birliği ıslak imza getirmezse ikna olmam' dedi. Sayın Sepil'i aradım, tavsiye yazısı istedim. Fakat Sepil 4 kulübün imzalamadığını söyledi. Erteleme için imza vermeyen dört kulübü açıklayamam. Mehmet Sepil Bey açıklar. Fenerbahçe de erteleme istedi. Yiğidi öldür, hakkını ver."

"BİZİ ALGI YARATMAKLA SUÇLAYANLAR ACABA UTANIYOR MU?"

"Ben haklı çıkmaktan utanıyorum, Fatih Terim adına da konuşuyorum, utanıyoruz. Bizi algı yaratmakla suçlayanlar acaba utanıyor mu? Özür falan da beklemiyorum, tek başımıza mücadele verdik.

"ARTIK 3 MAYMUN DA MUTASYONA UĞRADI"

"Derbiden sonra pazartesi günü futbolcular oynamak istemediği için toplantı yaptık. Fatih Hoca ile Abdurrahim Bey yan yana oturdu, bununla ilgili de şakalaştık. Bizim gibi insanlar kadere inanır. Kadere inanmak gerek. Florya'da çalışan hemen hemen herkese test yapıldı, doktorumuz Yener hocam süreci çok iyi yönetti. Medyada bazıları yazıyorlar, özellikle Twitter'da. Biliyorsunuz 3 maymun var, artık 3 maymun da mutasyona uğradı. Ellerinde klavye var. Maymunlar da değişti!"

Kaynak: TRTSPOR