Basketbol Süper Ligi'nde fikstür çekildi!

Basketbol Süper Ligi'nde fikstür çekildi!

Türkiye Basketbol Ligi'nde (TBL) 2019-2020 sezonu fikstürü çekildi.

Türkiye Basketbol Federasyonundan (TBF) yapılan açıklamaya göre, BSL'nin 2019-2020 sezonu fikstürünün kura çekimi Florya'daki Crowne Plaza'da gerçekleştirildi. Ligin yayıncı kuruluşu olan Tivibu Spor'un yanı sıra TBF'nin YouTube kanalından da naklen yayınlanan kura çekimine; TBF Yönetim Kurulu Üyeleri, TBF CEO'su Ömer Onan, TBF Erkek Ligleri Direktörü Derya Yannier, TBF yetkilileri ve ligde yer alacak kulüplerin temsilcileri katıldı.

Kura çekimi TBF CEO'su Ömer Onan'ın açılış konuşması ile başladı. Ardından TBF Erkek Ligleri Direktörü Derya Yannier bir konuşma yaparak BSL'nin geçtiğimiz sezon ulaşılan verileri, gelecek sezonda yürürlüğe girecek yeni uygulamaları ve değişiklikleri anlattı. Basketbol Süper Ligi'nde mücadele edecek kulüplerin temsilcileri de, kura çekimi esnasında, gelecek sezon için bütün katılımcılara başarı ve şans dileklerini iletti.

Kura çekimi sonucunda BSL'de ilk hafta eşleşmeleri şu şekilde oluştu:

Bahçeşehir Koleji– Beşiktaş Sompo Sigorta

Türk Telekom – Galatasaray Doğa Sigorta

Gaziantep Basketbol – Afyon Belediyespor

İstanbul BBSK – Fenerbahçe Beko

Bursaspor – Tofaş

Arel Üniversitesi Büyükçekmece Basketbol – Darüşşafaka Tekfen

Teksüt Bandırma – Pınar Karşıyaka

Anadolu Efes – Ormanspor

BSL'de 2019-2020 sezonu maçları 27 Eylül 2019'da başlayacak ve ilk yarı 6 Ocak 2020 tarihinde sona erecek. İkinci yarı müsabakaları ise 10 Ocak 2020'de başlayacak olup, normal sezon 4 Mayıs 2020'de tamamlanacak.