Pandemi seçimi etkilemez

Pandemi seçimi etkilemez

Galatasaray Divan Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ahmet Özdoğan, CRI Türk'te yayınlanan Spor Gündemi programına konuk oldu ve Galatasaray'daki seçim atmosferine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Seçim atmosferine giren sarı-kırmızılı camia ile ilgili dikkat çeken tespitlerde bulunan Özdoğan, seçim kararı alan yönetimin geç de olsa doğru bir adım attığını söyledi.

Seçim kararıyla yönetimin "er meydanı" dediğini vurgulayan Özdoğan, bazı insanların seçim kararından sonra fikir değiştirdiğini, bunu anlamakta zorlandığını bildirdi.

PANDEMİ SEÇİMİ ETKİLEMEZ

Galatasaray'da en çok katılımın olduğu seçimlerde bile katılımın 5 bini geçmediğini vurgulayan Prof. Dr. Ahmet Özdoğan, basit önlemlerle seçimin rahatlıkla yapılabileceğini, seçimim mutlaka yapılması gerektiğini ve kimsenin bu konuda endişe duymaması gerektiğinin altını çizdi.

"CENGİZ ÖZYALÇIN ÇATI ADAYI DEĞİL"

Adı başkan adaylığı için geçen isimlerden Cengiz Özyalçın'ın çatı adayı olmadığını belirten Özdoğan, "Sayın Özyalçın'ın söylemi şu diyor ki, 'Galatasaray, tüzüğüne ve etik kurallarına göre mayıs ayında tekrar seçime gitmelidir. Ben gelirim, beş aylık süre içerisinde ağabey olarak, kırmadan dökmeden, hiç kimseyi gücendirmeden mayısta seçim yaptırırım. Camiada ötekileştirme, birbirini kırmaz, üzme olmaz.' Cengiz ağabey de beş ay için aday olacağını ve bu süreçte Galatasaray'ın tüzüğünü, erozyona uğrayan etik değerlerini koruyacağını vurguluyor."

"FATİH TERİM'İ EN İYİ CENGİZ ÖZYALÇIN ANLAR"

Cengiz Özyalçın'ın, aynı zamanda Turgay Şeren'le, Metin Oktay'la top oynamış Galatasaray'ın eski bir futbolcu olduğunu hatırlatan Özdoğan, Fatih Terim'i bu beş aylık sürede en iyi Özyalçın'ın anlayacağını söyledi. 

"CENGİZ ÖZYALÇIN KULÜBÜ LİMANA YANAŞTIRIR, TAKIM BU YIL ŞAMPİYON OLUR"

Genel Kurul üyelerine de mesaj veren Ahmet Özdoğan, "Burada yapılması gereken şey şu; Cengiz ağabey ve yönetime alacağı arkadaşları, bu fırtınalı süreçte kulübü limana yanaştırır ve Galatasaray bu yıl şampiyon olur. Futbolun içinden gelmiş biridir Cengiz Özyalçın ve Fatih Terim'i en iyi anlayacak isimlerin başında gelmektedir. Terim, Özyalçın'ın liderliğindeki bir yönetimle sadece takıma odaklanır." dedi.

"BEŞ AYLIK SÜREÇ İÇİN EN DOĞRU MODEL 'AĞABEY' MODELİDİR"

Mayıs ayına kadar en doğru adımın beş aylığına yönetime talip olup, camiayı birleştirebilecek bir ağabey modelinin olduğunu kaydeden Galatasaray Divan Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ahmet Özdoğan,  "Çatı adaylığını asla kabul etmiyorum. Çatı adaylığı çok farklı bir şey. Ağabey modeli yani, Galatasaray'ın etik, tüzük ve mantık çerçevesinde buraya gitmesi lazım. Geçmişte örnekleri var ve benzer durumlarda Galatasaray şampiyonluklar yaşamıştır. Galatasaray'da tüzüğün yanında bir de yazılı olmayan kuralları vardır. Biz de diyoruz ki, doğrusu bu. Galatasaray seçime gitmeli, hangi değerli aday seçilirse de hepimizin saygı duyması gerekiyor. Galatasaray genel kurulu kimi seçerse, bizlerin o yönetime destek olması lazım. Bunun dışındaki hiçbir 'ama'yı kabul etmem. Benim tanıdığım Sayın Başkan Mustafa Cengiz, er meydanından kaçmaz." ifadelerini kullandı. 

Video Link: https://www.youtube.com/embed/-qQo9MTfNV0