Murat Ongun, ilk romanını anlattı

Murat Ongun, ilk romanını anlattı

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Sözcüsü gazeteci Murat Ongun'un ilk romanı "Karanlık Hikâye" Kırmızı Kedi Yayınevi'nden çıktı. Kitapta, gazeteci-yazar Haldun'un eski sevgilisinin intikamını almak için senelerce ince ince işlediği planı hem okuyor hem de Ongun'un başarılı betimlemeleri sayesinde deyim yerindeyse izliyoruz.

Ongun, ilk romanı "Karanlık Hikâye"yi CRI Türk'te Irmak Hekimoğlu'nun hazırlayıp sunduğu Pano'da anlattı.

"Karanlık Hikâye"ye İBB seçim çalışmalarının öncesinde başladığını anlatan Murat Ongun, seçim koşturmacası içinde bu hikâyeyi yazmasının kafa dağıtmak ve nefes almak için kendisine başka bir yol olduğunu ifade etti.

Ongun, kitabın şu an 5. baskıya girdiğini ve geri dönüşlerin de olumlu olduğunu dile getirerek "Karanlık Hikâye"nin temellerinin nasıl oluştuğunu şöyle anlattı:

"Biz, mesleğimiz gereği farklı dünyadan birçok insanla tanışıyoruz. Pek çok insanla iletişime geçince çok fazla da hikâye dinliyorsunuz. Ben insanların dertlerini dinlerim. İnsanlar bana kolay açılırlar. Tabii bu kadar hikâye birikince de kimsenin özelini deşifre etmeden bu hikâyeleri kurgu temelinde sentezledim."

"BU KİTAP AŞKI, AŞK YAŞAMAYI SEVEN KARAKTERLERİN KİTABI"

"Karanlık Hikâye"nin kahramanlarının iç dünyasından da söz eden Ongun, şunları kaydetti:

"Haldun'da benim çözemediğim şeyler de var tabii… Bu intikam planını neden yapıyor? Kendi için mi yoksa gerçekten sevdiği kadın için mi?... Tutku, saplantı, güçlü duygular olması lazım hikâyede. Haldun da böyle bir karakter. Haldun'un yanı sıra diğer karakterler de tutkulu karakterler. Enis, Emrah, Derin, Defne, Kaan… Bu kitap aslında aşkı, aşk yaşamayı seven karakterlerin kitabı…"

Murat Ongun, "Karanlık Hikâye"nin devamını da yazmaya başladığının müjdesini vererek, ikinci kitapta okuyucuları sürprizler beklediğini özellikle Enis ve Haldun'un şaşırtacağı ipucunu verdi.

Haber: Irmak Hekimoğlu