Metiner CRI TÜRK'e Konuştu: 2019'da Zaferimizi Taçlandıracağız

Metiner CRI TÜRK'e Konuştu: 2019'da Zaferimizi Taçlandıracağız

Ak Parti Milletvekili Mehmet Metiner, CRI TÜRK'te "Manşet" programında, Kadir Topbaş'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'ndan istifasını ve bugün seçilen yeni başkan; Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal hakkında "biz kendimizi her aşamada ve her düzeyde değiştiren ve yenileyen bir partiyiz, Kadir Topbaş gibi başka arkadaşlarımız da istifa etmeyi düşünebilirler, yerlerine de en az onlar kadar değerli arkadaşlar görevlerini icra eder" dedi.

Metiner, "Mevlüt Uysal çok değerli bir kardeşimizdir, çok başarılı bir şekilde İstanbul'u temsil edeceğine, güzel hizmetlerin altına imza atacağına inanıyorum" diyerek, kendisine başarılar dilediğini ekledi.

Mehmet Metiner, Ak Parti'nin milletin partisi olduğunu ve milletin istekleri doğrultusunda kendisini değiştirip dönüştüren bir parti olduğunu vurguladı. Makamlardan ötürü bizde kırgınlıklar olmaz, birimiz gider birimiz geliriz diyen Metiner, siyaseti birlikte omuz omuza sürdürdüklerini ancak koltuklarını da gönül rahatlığıyla birbirlerine bırakmakta hiçbir sakınca görmediklerini dile getirdi.

"Kadir Ağabeyimiz Şerefiyle Görevini Teslim Etmiştir"

Kadir Topbaşın istifasını Fetö'yle ilişkilendirenler, onu büyük bir töhmet altında bırakmış olurlar. Şerefiyle görevini bir başkasına teslim eden ve parti çalışmaları içinde yer alacağını söyleyen Kadir Ağabeyimize karşı çıkartılan spekülasyonları iyi niyetli bulmuyoruz.

"2019'da ZAFERİMİZİ TAÇLANDIRACAĞIZ!"

2019 hazırlıkları hakkında Mehmet Metiner, "Yorgunluklar gelip geçicidir, teşkilâtlarımızı sahada çok güçlü buluyorum" dedi ve "Hiçkimse bizde çözülme beklemesin, liderimizin göstermiş olduğu istikamette canla başla çalışıyoruz. 2019'daki siyasi zaferimizi de teşkilatlarımızın ve halkımızın gözünde nasıl taçlandırdığımızı herkes görecektir" diyerek sözlerini tamamladı.