Engin Verel, “Spor Hikâyeleri”ne konuk oldu

Engin Verel, “Spor Hikâyeleri”ne konuk oldu

Fenerbahçe'nin ve Milli Takımın formasını giymiş, şimdilerde ise Türkiye Futbol Vakfı'nın başkanlığını yapan Engin Verel, CRI TÜRK'te "Spor Hikâyeleri" programına katıldı.

Futbola doğduğu semt olan Samatya'da başladığını söyleyen Engin Verel, "Çocukluğumuzda sokakta ve caddede aralarında futbol oynuyorduk. O dönemlerde çocuklar için yapacak pek fazla imkân da yoktu. İki taş koyar mahalledeki çocuklarla futbol oynardık. Ben şuna inanıyorum, mahalle futbolu bitti, Türkiye'de futbolcu yetiştirme konusunda yok denilecek şekilde azaldı." dedi.

Galatasaray'da genç takımda oynarken Fenerbahçe'den teklif aldığını belirten Verel, "Genç takımdan A takıma geçecektik henüz profesyonellik imzası atmamıştım. Beni Fenerbahçe de istiyordu. Ailece Fenerbahçeliydik ama ben onlara 'Galatasaray'dan istediğim parayı alırsam imzayı atarım.' dedim. Konuşmak için Ali Sami Yen Stadına gittim. Orada Galatasaray menajeri olan Metin Oktay ile görüştüm. 750 bin artı 150 bin lira mobilya parası istedim. Rahmetli Metin ağabey kabul etmedi biz de anlaşamadık. Ben de 'Ben gidiyorum.' dedim. O da bana 'Nereye gidersen git ama Fenerbahçe'ye gidemezsin.' dedi. Ben de ona 'Buna siz değil ben karar veririm.' dedim ve kulüpten ayrıldım. Sonra Fenerbahçe ile anlaştım." ifadelerini kullandı.

Türkiye Futbol Vakfı'nın çalışmalarına da değinen Başkan Engin Verel, "TFV, 1995 yılında 164 futbol adamının bir araya gelmesiyle kuruldu. Türkiye'nin ihtiyacı olan bir vakıf. Bugüne kadar güzel çalışmalar yapıldı. Bizler de çok güzel projeleri hazırladık. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Futbol Federasyonu ile kulüplerimizle diyaloglar halindeyiz. Çocuklarımız için gençlerimiz için güzel işler yapacağız." dedi.

 

Video Link: https://www.youtube.com/embed/wprr2B8yRhA