Burak Özcan Spor Hikâyeleri'ne konuk oldu

Burak Özcan Spor Hikâyeleri'ne konuk oldu

Gazeteci Burak Özcan, CRI Türk Türkiye'de Hüseyin Şuekinci'nin hazırlayıp sunduğu "Spor Hikâyeleri" programının konuğu oldu.

Daha önce Aydınlık Gazetesi, Ulusal Kanal ve Ulusal Radyo'da çalıştığını belirten Özcan, spor muhabirliğini isteyen ve üniversitelerin bu bölümlerinde okuyan gençlere de tavsiyelerde bulundu. Bir akademi programında kendisini geliştirmeye devam ettiğini belirten Burak Özcan, ''Dünyanın en büyük spor medya organlarından biri beIN Sports ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi bir işbirliğine gittiler. Bu sene ikinci kez bu kurs açıldı. Kameramanlık-reji ve sunuculuk-muhabirlik diye iki bölüm var. İki kurumundan bu işteki en önemli amacı daha profesyonel insanlar yetiştirmek.'' dedi.

 

"SPOR HAYATIMIZIN HER ALANINA DOKUNAN BİR ORGANİZASYON"

"Spor Gazeteciliğini" neden tercih ettiğini anlatan Özcan, şunları söyledi:

 ''Türkiye'de iki üç tane kol vardır, siyaset ve spor gibi. Herkes bu konulara hakim. Kendim de sporu ve futbolu izleyerek büyüdüm. Öte yandan spor hayatımızın her alanına dokunan bir organizasyon. Bugün bile koronavirüs nedeniyle spor etkinliklerinin ertelenip ertelenmemesi tartışılıyor.''

Koronavirüs nedeniyle spor etkinliklerinin ertelenmesini ve askıya alınmasını değerlendiren Özcan, bazı ülkelerin ilk başta bu işi ciddiye almadıklarını kaydederek, ''İtalya, virüsün en yoğun yaşandığı dönemde Juventus-Inter maçını oynatıyordu. Sporu hayatımızdan kopararak yorumlayamayız. Biz futbola sadece sahaya çıkan 22 kişi olarak bakmamalıyız. Maç önündeki reklamlar, devre arasındaki reklamlar, formaların üstündeki reklamlar, krampondaki veya maç sonu röportajında kafasına taktığı şapkadaki reklamlar, karşımızda kocaman bir dünya var.'' ifadelerini kullandı.

Liglerin bu sezon için eskisi gibi oynansa bile aynı rekabetin yaşanmayacağını vurgulayan Özcan, ''Bu sezon spor müsabakaları virüs etkisini yitirdiğinde oynansa bile aynı rekabeti vermez. Bu sezon ligler bitti, spor bitti. Juventus ve Real Madrid karantinada, Premier Lig'de Arsenal'in hocasında koronavirüs çıktı.'' diye konuştu.

Video Link: https://www.youtube.com/embed//j8UyCs9kMzI