Behçet Üstün, Süper Lig'in ikinci haftasını değerlendirdi

Behçet Üstün, Süper Lig'in ikinci haftasını değerlendirdi

Spor yorumcusu Behçet Üstün, CRI Türk'te Kamil Erdoğdu'nun hazırlayıp sunduğu "Güne Başlarken" programına konuk oldu. Üstün, spor gündemindeki gelişmeleri değerlendirdi.

Süper ligin ikinci haftasının kısmı sürprizlerle sonuçlandığını belirten Behçet Üstün, "Pandemi nedeniyle ligdeki takımların artması sonucu oluşan maç trafiği ile birlikte sadece bu sezonun oldukça sürprizlere açık olabileceğini daha önce ifade etmiştik. İlk iki haftanın en önemli sürprizi geçen sezonun şampiyonu Başakşehir'in bırakın puan alamamasını gol dahi atamaması ve lig ikincisi Trabzonspor'un sadece bir puan alması oldu. Bunun dışında ligin yeni ekipleri ilginç sonuçlara imza atıyorlar. Bunlardan ön önemlisini Hatayspor başardı. Ligin ilk haftasında son şampiyon Başakşehir'i yendi, bu haftada Fenerbahçe karşısında 9 kişi kalmasına bir puan almayı basardı. Bu Hatayspor'un başarısı mıdır yoksa Fenerbahçe'nin başarısızlığı mıdır? Elbette tartışılabilir bir konu. Galatasaray ve Alanyaspor ikide iki yaparak hazır olduklarını gösterdiler. Ancak bir kez daha söylüyorum. Ligin başlangıcındaki bu durum ne birilerini direkt şampiyon etmeye ne de birilerini direkt küme düşme adayı diye göstermeye elverişli değil. Zira takımlar henüz tam oturmuş durumda değiller. Transferler bile tam olarak bitmiş değil. Sezon başlama kampları oldukça kısa sürdü. Çok farklı sonuçları ve sıralamaları önümüzdeki haftalarda da göreceğiz. Çok haftalı bir sezon geçireceğiz. Hafta arası maçları olacak. Kadrosunun ilk 11'nin çok kaliteli olmasındansa, çok daha geniş, çok daha derin kadroya sahip olan takımlar daha avantajlı olacaklar." dedi.

Bu hafta oynanacak olan Galatasaray-Fenerbahçe derbi mücadelesine de değinen Üstün, "Ligin en önemli derbisi oynanacak. Galatasaray ikide iki yapmış ve 5 gol atıp sadece 1 gol yemiş olarak maça oldukça moralli çıkacak. Fenerbahçe ise belki biraz Hatayspor beraberliğinin burukluğu ile maça çıkacak. Bu tip derbi maçları öncesi kimin daha avantajlı olduğunu belirtmek pek fazla anlam ifade etmiyor. Çünkü çok krizli bir dönemde olmasına rağmen derbi maçından başarılı çıkan takımlar varken, favori olup da başarısız olan takımları da sürekli görüyoruz. Maç da keşke seyircili oynanabilseydi. Bu kadar önemli bir derbinin seyircisiz oynanması biraz tatsız, biraz buruk olacak. Ligin daha çok başındayız. Derbinin tarihsel önemi haricinde skor anlamında kim kazanırsa kazansın lige etkisinin çok büyük olacağını düşünmüyorum." diye konuştu.