Bahri Havadır: Dünyaya Bir Daha Gelsem Yine Bu İşi Yaparım

Bahri Havadır: Dünyaya Bir Daha Gelsem Yine Bu İşi Yaparım

Spor basının önemli isimlerinden Bahri Havadır, CRI TÜRK'te yayınlanan Spor Hikayeleri programına konuk oldu.

Mesleğe 1982 yılında başladığını belirten Havadır; "Türk Haber Ajansı'nda kendi aldığım fotoğraf makinesi ile maçlara gidip fotoğraf çekiyordum. Çektiğim fotoğraflar çok dikkat çekiyordu. Sonra Milliyet gazetesinde teklif aldım ve orada başladım. O dönemde Yalova'da oturuyorduk ve her sabah erkenden işe giderdim. Ben bu mesleği çok sevdim. Dünyaya bir daha gelsem yine bu işi yaparım." dedi.

"DURSUN ÖZBEK'İN YEĞENİ İDMAN MAÇINDA ÖLDÜ HABERİ SADECE BEN YAPTIM"

Unutamadığı anılardan birini anlatan Bahri Havadır, "Galatasaray muhabiri idim bir gün A takım ile Paf takımının maçını takip ediyordum. İlerleyen dakikalarda bir kalabalık oluştu öldü öldü diye ses duydum. Hemen oraya gittim ve fotoğraflar çektim. Gerçekten de Paf takımında oynayan genç oyuncu Dursun Özbek kalp yetmezliğinden ölmüştü. Bu genç aynı zamanda geçen dönem Galatasaray başkanlığını yapan Dursun Özbek'in yeğeni idi. Sonra jetonla ankesörlü telefondan gazetemi aradım bilgi verdim. Bana hemen atla gel dediler. Ertesi gün tam sayfa haber yaptılar. Ev arkadaşım Hürriyet muhabiri Ahmet Çakır'dan bu haberi sakladım. Bana bir şey oldu mu idmanda dedi. Bende yok rutin dedim. Ertesi gün haber çıkınca beni aradı. Beni Hürriyet'ten kovdular. Neden demedin dedi. Bende diyemezdim dedim. O da bana sonra haklısın bende demezdim dedi."

MİLLİYET'TEN HÜRRİYET'E GEÇİŞ HİKAYESİ

"Bir gün Milliyet'te iken beni Çetin Emeç'in sekreteri aradı ve yarın Çetin Bey 11.00'de kahve içmeye bekliyor dedi. Kalbim yerinden fırlıyordu. Spor müdürümüz Nezih Alkış'a da durumu ilettim. Sana kesin transfer teklifi edecekler sakın kabul etme dedi. Ertesi gün Hürriyet'e gittim. Çetin bey bana seni takip ediyorum ve seni Hürriyet'e istiyoruz dedi. Bende ona Milliyet'te çok mutlu olduğumu söyledim. O da bana ne kadar maaş alıyorsun dedi. Bende 11.250 lira dedim. Bana 25.000 maaş teklif etti. Ben yine kabul etmedim ardından 45.000 bin lira tekli etti. Oysa ben Milliyet'ten mutlu olduğumu belirtmeye çalıştım Çetin Bey ise benim fiyatı beğenmediğimi düşünüyordu. En son 125 bin lira tekli geldi. Yarın sabah 9'da gel başla dedi. Benim kafa karmakarışık şekilde Milliyet'e geldim ve Nezih Beye anlattım durumu. Yönetime çıktı ve 50 bin liraya yükselttiler maaşımı. Bende abi sonuçta emekçi insanız Hürriyet 125 bin lira veriyor izin ver abi dedim. O da bana tamam dedi. Bende olsam giderdim dedi."

Video Link: https://www.youtube.com/embed/pR3FZpskZlI