Ahmet Çakar 15 Temmuz Gecesi Yaşadıklarını İlk Kez CRI TÜRK'e Anlattı

Ahmet Çakar 15 Temmuz Gecesi Yaşadıklarını İlk Kez CRI TÜRK'e Anlattı

FIFA eski hakemi ve Futbol yorumcusu Ahmet Çakar, CRI TÜRK'te yayımlanan Rasim Ozan Kütahyalı'nın hazırlayıp sunduğu "Markaj" programına katıldı ve 15 Temmuz gecesi yaşadıklarını ilk kez açıkladı.

İşte Ahmet Çakar'ın 15 Temmuz gecesine dair yaşadıkları;

Bodrum'daydık. Ben eşim ve kızım ile yemek yedik. Diğer kızım da arkadaşı başka bir yazlıkta idi. Saat gece 10 civarlarıydı. Hava çok sıcaktı denize girmeye karar verdim. O sırada televizyonda bir manasız bir alt yazı gördüm. "Jandarma İstanbul'da her iki köprüyü Anadolu'dan Avrupa yakası bölümüne kapattı." Eyvah dedim. Bomba yüklü tır ya da kamyon kendini iki köprüden birinde patlatacak dedim. Denize gitmekten vazgeçtim. Haberleri takibe geçtim. O sarada sosyal medyada Ankara'daki kullanıcılar "Ne oldu ya bugün 29 Ekim'mi ki evin üstünden jetler geçiyor" diye twitler attıklarını gördüm. Eyvah dedim. Aklıma 11 Eylül'deki Amerika'daki ikiz kulelere uçaklarla yapılan saldırılar geldi. Kendi kendime terör örgütleri İstanbul'da bomba yüklü araçları gönderdi Ankara'da da uçak kaçırdılar bir yere uçağı çakacaklar dedim. O sırada yine twitter'da "Zincirlikuyu'dayım yanımdan tanklar geçiyor ne oldu kardeşim" diye yazanları gördüm. Bir içim buruldu. Ardından da darbe olduğunu anladığım bir twit gördüm bir kız çocuğundan. "Arkadaşlar ne oluyor. Babaannem ile Beylerbeyi'nde dondurma yemeye geldik. Burada askerler polisleri yere yatırmış salahlarını topluyor." Hanımı hemen çağırdım. Darbe oluyor dedim.

Ardından televizyonda Başbakan Binali Yıldırım'ın kalkışma olduğuna dair açıklamalarını izledim. Bir süre sonra TRT'de bildiri okundu o sırada hanım ağlamaya başladı. Eski darbe dönemleri yaşadığı içinde neler olabileceğini biliyor.

Bildiri okunurken içimi rahatlatan en son kısım oldu. İmza "Yurtta Sulh Konseyi" denilmesi oldu. O zaman döndüm hadi lan dedim bunlar hokkabaz hanım bunlardan bir şey olmaz. Bunlar bir avuç çakal. Hiçbir şey olmayacak. Bastırılacak dedim.

Sonra Tayyip beyin açıklamaları gördüm ve dedim ki şimdi kar yağdı. Yani kar, darbecilere yağdı. Zaten o sırada selalar okunmaya başladı.

Ardında da vatansever güvenlik personelleri, vatandaşlar ve diğer görevlilerle toy ekün darbeyi bastırdı

ÇAKAR'DAN ITIR ESEN'E SERT TEPKİ

Ahmet Çakar Miss Turkey 2017 birincisi seçilen ve ardından 15 Temmuz şehitlerine attığı attığı çirkin tweet yüzünden tacı alınan Itır Esen'e çok sert tepkide gösterdi.

Çakar; "Bu ahlaksızlıktır. O kızın Allah belasını versin. Onu eğiten büyüten anne babaya yazıklar olsun diyeceğim, hakaret edemem. Ben ona, güzellik kraliçesi değil, adet kanıyla terörü destekleyen bir bilmem ne kraliçesi unvanı veririm.

Cahil bir genç kızın yaptığı bu gayri ahlaki vatan hainliği için şimdi ne diyeyim, 40 yaşında bir kadın yapsa farklı konuşurdum. 18 yaşındaki hala onu ıslah etme şansımız var. Hala doğru yola çekme şansımız var. Allah kahretsin.

Eğer o darbe gerçekleşmiş olsaydı o tankın namlusu o kıza tampon olurdu.

"Söz konusu vatansa, gerisi teferruattır." diye bir söz var ya o aslında bir klişe değildir, hayatın gerçeğidir, hayatın ta kendisidir." dedi.