Yeni “Testere” filminin çekimleri tamamlandı

Yeni “Testere” filminin çekimleri tamamlandı

Yeni nesil "Testere"nin çekimlerinin tamamlandığı duyuruldu. Henüz adı belli olmayan yeniden çekimin prodüksiyon aşamasını tamamladığı haberini, filmin yönetmeni Darren Lynn Bousman sosyal medya hesabından duyurdu.

James Wan'in 2004 yılında korku sinemasına kazandırdığı "Testere" serisini yeniden diriltecek olan yeni çekimin kadrosunda Marvel Sinematik Evreni'nin kuşkucu S.H.I.E.L.D. Müdürü Nick Fury'e hayat veren usta oyuncu Samuel L. Jackson ve Hollywood'un en başarılı komedyenlerinden biri olan Chris Rock yer alıyor. Komedyen Rock aynı zamanda filmin senaryolaştırılan hikâyesinin de orijinal sahibi olmakla birlikte filmin yapımcıları arasında da yer alıyor. Filmde Chris Rock, korkunç cinayet serisini araştıran bir polisi canlandıracakken Samuel L. Jackson, onun babası olarak beyaz perdeye çıkacak.

Filmde Rock ve Jackson'a eşlik eden isimler arasında "The Social Network", "Boynuzlar", "Zirveye Giden Yol", "The Handmaid's Tale" ve "The Mindy Project" gibi yapımlardan tanıdığımız Max Minghella; fenomen dizi "Riverdale", "Felon", "24" gibi yapımlarda karşımıza çıkan Marisol Nichols; "Graceland", "Blue Bloods", "Boyfriend Killer" gibi yapımların beğenilen ismi Frank Licari ve John Tokatlidis yer alıyor.

Yeni film, serinin dokuzuncu yapımı olacak ancak seriden aynı olarak işlenecek. Böylece geçmişteki hataları için insanların tek tek ve özel cezalara maruz kaldığı kanlı seri bu kez sıfırdan başlayacak. Her filminde yeni işkence yöntemleri ortaya koyan serinin yeniden çekiminde Lionsgate ve Twisted Pictures ile birlikte tüm filmlerde yapımcılığı üstlenmenin yanı sıra 2004 yapımı ilk filmi de yönetmiş olan yaratıcısı James Wan'ın görevlerini bu kez Darren Lynn Bousman üstlenecek. Bousman'ın ünlü korku serisinin "Testere 2", "Testere 3" ile "Testere 4" filmlerinde yönetmen koltuğuna oturmuş olduğunu da belirtelim.

Yeniden çekimin senaryo odasındaki isimler değişmedi. Orijinal serinin senaristleri Pete Goldfinger ve Josh Stolberg yeniden çekim filmde de senaryoyu üstlenen isimler oldu. Henüz adı belli olmayan yeni film, 23 Ekim 2020 tarihinde izleyicileriyle buluşacak.

Kaynak: www.beyazperde.com