Yeni çıkan kitaplar

Yeni çıkan kitaplar

Yeni çıkanlar raflardaki yerini aldı. Bu hafta da ilginizi çekecek kitapları sizler için listeledik.

ÇAĞDAŞLARININ ANILARIYLA ANTOM PAVLOVIÇ ÇEHOV

Dünya edebiyatına öyküleri ve oyunlarıyla büyük katkılar yapan Anton Pavloviç Çehov'un çağdaşı kültür, sanat insanlarının yanı sıra onu yakından tanıyan akrabalarının, arkadaşlarının anılarıyla ve tanıklıklarına yer veren bu kitapta Çehov'un hem edebiyat ve sanatla ilgili görüşlerini hem de "insani" tarafını yakından tanıma olanağı bulacaksınız.

Kitabın adı: Çağdaşlarının Anılarıyla Anton Pavloviç Çehov

Yazar: Kolektif

Yayınevi: İletişim Yay.

ASİ DELİKANLILARA UYKUDAN ÖNCE HİKÂYELER

Ressamlar, müzisyenler, dansçılar, sporcular, yazarlar, aşçılar, aktivistler, kaşifler, mucitler, bilim insanları... Pelerin ya da kılıca ihtiyaç duymadan süper kahraman haline gelen 50 çocuğun ilham verici öyküleri.

Kitabın adı: Asi Delikanlıalara Uykudan Önce

Yazar: G. L. Marvel

Yayınevi: Kara Karga Yay.

RUH EŞİN NEREDE?

Dünyada her nerede olursan ol, seninle buluşmak istiyorum…

Bu yaşamda ömrümüzün yettiği kadar beraber olmak üzere seni çağırıyorum… Sizi her anlamda mutlu edecek ve tamamlayacak insanı… Ruh eşinizi hayatınıza çekmeye hazır mısınız?

Kitabın adı: Ruh Eşin Nerede?

Yazar: Can Aydoğmuş

Yayınevi: İndigo Kitap

CİHAN

Aşk görünmez bir düşmanmış boşa savaştığım. Bir Yıldız'a tutuldu Cihan. Gölgesinde demlendi, ışığında huzura kavuştu. Gün geldi öfkesiyle kavruldu, gün geldi yokluğuyla yüreği buz tuttu. Amansız bir karanlığın yörüngesinde kâh ona tutundu, kâh boşluğunda savruldu...

Kitabın adı: Cihan / Bir Türk Masalı

Yazar: Işılca

Yayınevi: İndigo Kitap

ENNEGRAM İLE ÇOCUĞUNU KEŞFET

Ben kimim? En doğal halimde sahip olduğum değer, erdem ve yetenekler neler? Hayal ettiğim değişiklikleri hayatıma nasıl uygulayabilirim? ...  Bunun gibi pek çok soruya yanıt veren Enneagram ile Kendini Keşfet, yolda olanlara kendilerini tanımaları ve böylece işleri rayına koymaları için bir fırsat sunuyor.

Kitabın adı: Enneagram ile Çocuğunu Keşfet - Mizaç Farkındalığıyla Ebeveynlik Yapmak

Yazar: İsmail Acarkan

Yayınevi: Timaş Yay.

OYUNCU

Hiç başrol oynamasa da yıldız sisteminin dışında bir "anti-yıldız" olan; "çarpık bacakların ve bücür boyunla asla başarılı olamazsın" denilse de önce kendini, sonra seyircisini yaratmayı başaran; hafızalarda anne rolleriyle yer etmesine rağmen aslında "başka türlü" bir oyuncu olabilecek Adile Naşit'e saygı duruşu niteliğinde bir kitap.

Kitabın adı: Oyuncu - Yeşilçam Yıldız Sisteminde Bir Anti-Yıldız: Adile Naşit

Yazar: Sibel Öz

Yayınevi: İletişim Yay.

YAŞAMAK YA DA YAŞADIĞIMIZI SANMAK

Düşey ve yatay yalnızca bir konum, bir çizgi, bir kavram ve bir boyut değil, hayatın akışını yöneten ve insanın geleceğini belirleyen güç merkezleridir.

Düşey ve yatay yaşamımızdır. İçinde bulunduğumuz ya da bulunmadığımız olaylar düşey ve yatay eksenlerinde başka boyut kazanırlar. Ortaya çıkan farkındalık yaşam dengemizi kurmamızı sağlar.

Elinizdeki kitap, düşeyin ve yatayın karşılaştırmalı olarak ele alındığı, birbirinden zorlu pek çok kavramın ustalıkla işlendiği bir eser.

Çok farklı bir bakış açısı ve sürekli bir akış içinde…

Kitabın adı: Yaşamak Ya Da Yaşadığımızı Sanmak

Yazar: Mustafa Tuğrul Edis

Yayınevi: Tortuga Yay.

Kaynak: EnSonHaber / Damla Karakuş