Yeni çıkan kitaplar

Yeni çıkan kitaplar

Yeni çıkanlar raflardaki yerini aldı. Bu hafta da ilginizi çekecek kitapları sizler için listeledik.

KAR VE İNCİ

Taşların yine sonradan yerine oturduğu, sembolik anlatımın çok katmanlı hikâyeyi dört yandan kuşattığı bir Nihan Kaya romanı daha. Müzik ve psikanaliz iç içe. Girift, psikolojik kurmaca sevenler için.

Kitabın adı: Kar ve İnci

Yazar: Nihan Kaya

Yayınevi: İthaki Yay.

MUTLULUĞU YARATMAK

Canev Tatar; mutlu olmak, paylaşmak, korkular, ilişkiler, an'da kalmak ve bir olmak üzerine özgün, yalın ve essiz bir yolculuğa çıkarıyor okuru. Ve diyor ki; mutluluğu arayabilir, yaratabilir, yaşayabiliriz…

Kitabın adı: Mutluluğu Yaratmak

Yazar: Canev Tatar

Yayınevi: Libros Yay.

BELAYA BULAŞ

Pulitzer Finalisti Belaya Bulaş, "Gerçek mi daha tuhaf yoksa kurgu mu?" sorusunu çoktan geride bıraktığımızı hissedenlerin, hiçbir şeyin hakiki ya da tuhaf sayılmadığı hemen şimdinin, az öncesinin, biraz sonrasının kitabı.

Kitabın adı: Belaya Bulaş

Yazar: Kelly Link

Yayınevi: İthaki Yay.

GÖNÜL KAPISINDA BİR ELİF

Nalan Güven, yeni romanı Gönül Kapısında Bir Elif'te, hayatında her şey yerli yerinde görünen bir genç kadının içindeki boşluğu dolduracak kaynağı keşfetme hikâyesini anlatıyor. Rüya içinde rüyalarda seyahat veya seyir ettiği âlemde Hz. Şems, Hz. Mevlânâ, Şeyh-i Ekber, İbrahim Edhem Hz. gibi evliyalardan gelen hikmetlerle geçmişiyle hesaplaşmasını bitiren Elif, yaşanan her şeyin bir sebebi olduğu gerçeğine itimat ederek başka bir hale geçiyor...

Kitabın adı: Gönül Kapısında Bir Elif

Yazar: Nalan Güven

Yayınevi: Timaş Yay.

İSİM ŞEHİR HAYVAN

Bir İgnliiz üvinersitesinde ypalın arşaıtramya gröe, klemileirn hrflareinin hnagi srıdaa yzaldıklarıı ömneli dğeliimş asılnda... Öenmli oaln, briinci ve sonncuu herflarin yrenide olamsımyış... Çnküü, kleimleri hraf hraf dğeil, btüün oalark oykuormuşsz... Ardakai hraflrein sırsaı kıraşık da osla düüzgn ouknuyormuş. Trüban bduur. Tartıışlan mselee ne oulrsa olusn, bşınaa ve sounna "trüban" koyğduunda, aarda ypılaan yaınlşları görmeszin... Yaınlşları düüzgn gbii oukmyaa, düüzgn gbii anlmaaya bşlarsaın. Sbaah klkaarsın trüban konşuuursn, aşkam yaatrsın trüban konşuuursn. Kaafn alalk blulak oulr ama... Akılnda bi tek trüban klaır!

Kitabın adı: İsim Şehir Hayvan

Yazar: Yılmaz Özdil

Yayınevi: Sia Yay.

ACIYLA ÇARP KALBİM

Marie güzel olduğunu biliyordu. Uzun boyuyla, sarı saçları ve aydınlık yüzüyle kimse ona kayıtsız kalamazdı. On dokuz yaşındaydı. Harika bir gelecek uzanıyordu önünde. Bir başarı öyküsü olan bu filmin başrolünde olmak ne kadar eğlenceliydi! Bir gün Diane çıkageldi ve Marie'nin hikâyesi sona erdi. Elinizdeki kitap Diane'i anlatıyor. Marie'nin kıskandığı, ondan daha güzel olan tek kadını... Kızını. Çok satan kitapların yazarı, Fransa Akademisi Roman Büyük ödüllü Amélie Nothomb'dan anneliğe, evliliğe, kıskançlığa dair tuhaf bir hikâye.

Kitabın adı: Acıyla Çarp Kalbim

Yazar: Amelie Nothomb

Çev.: Ayşe Ece

Yayınevi: Turkuvaz Kitap

KARARSIZ ZAMAN, ZAMANSIZ ÖLÜM

Kararsız Zaman, Zamansız Ölüm, Ahmet Kırkavak'ın bizi çekiştirmeden, tek bir el işareti ile yanına çağıran, yeni dostlarla tanıştırıp amansız düşmanlarla kavgaya tutuşturan öykülerinden oluşuyor.

Kitabın adı: Kararsız Zaman, Zamansız Ölüm

Yazar: Ahmet Kırkavak

Yayınevi: İthaki Yay.

YÜZYILIN İÇİNDEN DÜŞEN ADAM

Moritz Rinke, yayımlandığı sene çoksatarlar arasına giren Yüzyılın İçinden Düşen Adam'da karakterlerinin derinliklerine inerken, tıpkı Worpswede bataklıklarından çıkan cesetler gibi derine gömülmüş karanlık sırları gün ışığına çıkarıyor.

Kitabın adı: Yüzyılın İçinden Düşen Adam

Yazar: Moritz Rinke

Çev.: Ömürnaz Kurt

Yayınevi: Can Yay.

SONBAHAR

Eşsiz Ali Smith'in hayal gücünden, yaşlanma ve zaman üzerine, aşk ve bizzat hikâyeler üzerine, zamanı kapsayışı geniş ve tarihteki seyahatinde ayağına çabuk bir hikâye…

Kitabın adı: Sonbahar

Yazar: Ali Smith

Çev.: Seda Çıngay Mellor

Yayınevi: Kafka Kitap

ANNEMİN ELLERİ

Rabia Burhan'ın merakla beklenen ikinci şiir kitabı "Annemin Elleri" bizi en zayıf noktamızdan yakalıyor. Ama vurmuyor. Şefkatle tutuyor. Çocukluğumuzdaki gibi…

Kitabın adı: Annemin Elleri

Yazar: Rabia Burhan

Yayınevi: Edebiyatist

Kaynak: EnSonHaber / Damla Karakuş