Tekfen Filar-Mini'den Çocuklara Özel Bir Hafta Sonu

Tekfen Filar-Mini'den Çocuklara Özel Bir Hafta Sonu
Tekfen Filar-Mini'den Çocuklara Özel Bir Hafta Sonu

Sonbahar geldiğinde artık bir gelenek haline gelen Tekfen Filar-Mini konserleri; bu yıl 20 - 21 Ekim tarihlerinde Lütfi Kırdar Auditorium'unda, Şef Aziz Shokhakimov'ın yönetimi, tiyatro yönetmeni Yiğit Sertdemir'in kurgusu ve Tilbe Saran'ın naratörlüğünde gerçekleştirilecek.

Konserler öncesinde, müzik ve tiyatro okullarından organik yiyecek ile çocuklara yönelik kitaplardan oluşacak mini panayır ile konser bir şenlik havasına bürünecek. Konserin bu yılki 'Düş ve Dönüşüm' temasında uygun olarak da, konsere gelen ailelerin 5 – 10 yaş arası çocuklar için getireceği iyi durumda bulunan kitap ve oyuncaklar Tekfen Vakfı'nın desteklediği kurumlara iletilecek.

Tekfen Filarmoni, çocuklara klasik müziği erken yaşta sevdirmek amacıyla bir kez daha küçükler için çalmaya hazırlanıyor. Konsere özel adını, "Tekfen Filar-Mini" olarak değiştiren orkestra, şef Aziz Shokhakimov yönetiminde 20 Ekim Cumartesi ve 21 Ekim Pazar günleri saat 16.00'da Lütfi Kırdar Auditorium'da ailelerle buluşacak. Festival tadında gerçekleşecek hafta sonu, birbirinden renkli etkinliklere de sahne olacak.

Oyun yazarı ve tiyatro yönetmeni Yiğit Sertdemir'in yönetmenliği, Tilbe Saran'ın naratörlüğü ve Osman Ateş'in koreografisiyle hazırlanan konserler, çocukları sihirli bir klasik müzik yolculuğuna çıkaracak. Küçük müzikseverler, Vivaldi, Brahms, Bizet, Çaykovski, Strauss, Bernstein gibi Barok ve Romantik Dönem ile XX. Yüzyılın büyük bestecilerinin dünyaca bilinen birbirinden güzel eserlerini anlatım, dans ve kukla oyunları eşliğinde dinleyecekler.