Şebnem Ferah, Harbiye Konserlerinin Sezon Finalini Yaptı

Şebnem Ferah, Harbiye Konserlerinin Sezon Finalini Yaptı

Yayınladığı ilk albümü 'Kadın'dan bu yana söz yazarı, besteci ve yorumcu kimliği ile Türk müzik tarihinde önemli bir yer edinen Şebnem Ferah, Atlantis Yapım organizasyonuyla gerçekleşen Harbiye Açıkhava Konserlerinin 27 Ekim Cumartesi gecesi sezon kapanışını yaptı.

Şebnem Ferah, 'Kadın' (1996)'dan 'Parmak İzi' (2018) albümüne uzanan geniş ve özel repertuvarıyla dinleyicisine hafızalardan kolay kolay silinmeyecek bir konser performansını daha sergiledi.

Son albümüne adını veren 'Parmak İzi' şarkısı ile muhteşem bir konser açılışı yapan Ferah, 'Güzel arkadaşlarımız hoşgeldiniz, her Harbiye konserinde bizler heyecanlı oluyoruz. Sizleri özlüyoruz, güzel bir gece geçirmeye hazır mısınız?' diyerek seyircisini selamlayarak, konserine, 'Çakıl Taşları', 'Birileri Var', 'Mayın Tarlası', 'Sigara', 'Sil Baştan' ve 'Yağmurlar' gibi klasik haline gelmiş şarkılarını sevenleri için yorumlayarak, üç saat hiç ara vermeden unutulmaz bir konsere daha imza atarak fırtına gibi esti.

Ferah'ın, havai fişeklerle başlayan konserinde etkileyici sahne performansı müzikseverler tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı.

Sahnedeki ışık gösterileri, özel olarak hazırlanan videolar ve Şebnem Ferah'ın şarkılarına hep bir ağızdan eşlik eden müzikseverler, havanın soğuk olmasına rağmen unutulmaz anlar yaşadı.

Şebnem Ferah'a sahnede Ozan Tügen (klavye), Kerem Özyeğen ve Barış Manisalı (gitar), Buket Doran (bas gitar), Aykan İlkan (davul), eşlik etti.