Michael B. Jordan, Superman olmak için masaya oturdu

Michael B. Jordan, Superman olmak için masaya oturdu

DC, Black Panther'in yıldızı Michael B. Jordan'la yeni bir Superman filmi için görüştü.

Jordan, Sylvester Stallone ile başrolü paylaştığı Creed: Efsanenin Doğuşu (Creed), Creed II: Efsane Yükseliyor (Creed II) ve eleştirmenlerden tam not alan Black Panther'in ardından kendi jenerasyonunun en aranılan yıldızları arasına girdi.

Warner Bros.'un Superman'de Henry Cavill'in yerine geçecek isim olarak Michael B. Jordan'ı düşündüğü geçen yıl basına yansımıştı. Şimdiye dek süreçle ilgili resmi bir açıklama yapılmamış olsa da Variety'de yer alan habere göre taraflar Superman rolü için masaya oturdu.

Haberde, Jordan'ın henüz hiçbir şeyi imzalamadığı belirtilirken bunun başlıca sebebi olarak yeni bir Superman filmi için hâlâ uzunca bir vakit olması gösterildi. Ayrıca Jordan'ın da yeni projeleriyle epey meşgul olduğuna dikkat çekildi.

Habere göre, Superman'ı modern izleyiciye uygun hale getirmenin yollarını arayan DC, filmle ilgili J.J. Abrams'la da görüştü.

Bununla birlikte henüz bir senaryosu ya da yönetmeni olmadığından projenin 2023'ten önce sinemalara gelmesi beklenmiyor.

Warner Bros.'un Cavill'in Superman rolünü devam ettirmesi gibi bir planı olmadığı 2018'de basına yansımıştı. Bunun yerine stüdyo The Batman, The Suicide Squad ve Black Adam projelerine ağırlık verdi.

Henry Cavill şu sıralar Netflix'te yayımlanan The Witcher dizisiyle meşgul. Aynı adlı kitap serisinden uyarlanan dizide Henry Cavill, The Continent (Kıta) olarak bilinen bir dünyada canavarları avlayan ana karakter Rivialı Geralt'ı canlandırıyor.

Netflix dizinin Noel'de yayımlanması için hazırlanıyor. 8 bölümünün tümü 20 Aralık'ta izlenebilecek dizi şimdiden ikinci sezon onayını aldı.

Kaynak Independent Türkçe 

Independent Türkçe için derleyen: Sezin Bala