Mark Ruffalo'ya göre Hulk'ı canlandırmak “küçük düşürücü” bir durum

Mark Ruffalo'ya göre Hulk'ı canlandırmak “küçük düşürücü” bir durum

Mark Ruffalo "adamlığı bitiren" bir özel efekt kostümü giymesi gerektiği için Hulk'ı canlandırmanın "küçük düşürücü" bir süreç olduğunu söyledi.

GQ dergisi için çekilen bir videoda en ikonik rollerinden bahseden oyuncu, ilk başta rolü alma konusunda tereddütlü olduğunu çünkü "doğru adam" olmadığını düşündüğünü belirtti.

Yine de sonunda Yenilmezler'in (The Avengers) senaryosunu okudu ve bu, Marvel Sinematik Evreni'ne katılmasıyla sonuçlandı.

Bruce Banner/Hulk performansı büyük beğeni alsa da Ruffalo, şakayla karışık olarak rolünün en rahatsız edici yönlerinden birine dikkat çekti.

Ruffalo, şunları söyledi:

"Pek çok kez hareket yakalama teknolojisiyle çalıştım. Benim 'adamlığı bitiren' dediğim bir kostüm giymek zorundayım. Bu gerçekten dar tek parça giysi sizi küçük görünmek istediğiniz yerde büyük, büyük görünmek istediğiniz yerde küçük gösteriyor."

Ruffalo, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Çok küçük düşürücüydü. Tüm oyuncular ben ne zaman sete girsem bana gülmeye başlıyordu çünkü onlar havalı süper kahraman kostümlerinin içindeydi bense beni dama tahtası gibi gösteren bu gülünç pijamayı giyiyordum."

Ruffalo'nun anlattığına göre rol arkadaşı Robert Downey Jr., Avengers: Endgame setinde derdine ortak olmuş.

Oyuncu rol arkadaşı ile yaşadıklarını, şöyle anlattı:

"Son filmde yanıma gelip 'Senin için çok üzülüyorum.' dedi. Ben de 'Niye ki?' dedim. O da, 'Çünkü bütün gün bu kostümün içinde durmanın senin için ne kadar zor olduğunu görüyorum.' dedi."

Ruffalo çeşitli Marvel filmlerinde Banner'ı canlandırmaya devam etti.

Avengers: Endgame temmuzda James Cameron'un Avatar'ını geçerek, tüm zamanların en çok hasılat yapan filmi olmuştu.

Kaynak: Independent Türkçe

Independent Türkçe için çeviren: Şafak Küçüksezer