Kızıl Düğün'ün detayları ortaya çıktı

Kızıl Düğün'ün detayları ortaya çıktı
Kızıl Düğün'ün detayları ortaya çıktı

Game Of Thrones'un merkezindeki aktörlerden biri dizinin en kötü şöhretli sekansını çekerken yaşadığı zorlukları anlattı.

HBO dizisinde hain Walder Frey'i oynayan David Bradley üçüncü sezonda üç ana karakterin ölümüyle sonuçlanan Kızıl Düğün bölümünde ön plana çıkıyordu.

Bölümde o kadar şok edici bir ters köşe yapıldı ki ertesi günün manşetleri hep bundan bahsediyordu. Bradley, çekimler esnasında bunu asla beklemediğini söyledi.

The Sun, Britanyalı aktörün şu sözlerini aktardı:

"Kızıl Düğün posta kutuma geldiğinde bakıp 'Ah, işte bu biraz farklı olacak.' diye düşündüm. Sekansı çekerken bile 'Bu kimisini heyecanlandırıp galeyana getirecek.' diye düşünüyordum çünkü birçok favori karakterden kurtuluyordum. Ama kesinlikle bölümün akabinde gelen tepkiye hazırlıklı değildim."

Bradley'in karakteri, Robb Stark (Richard Madden) ve eşi Talisa'yla (Oona Chaplin) Catelyn Stark (Michelle Fairley) gibi favori karakterlerin ölüm emrini veren kişiydi.

Sekans sırasında oyuncunun bir konuşma yapması gerekiyordu. Bu o kadar uzun bir konuşmaydı ki (tamı tamına 4 sayfa) doğru çekimi yakalayabilmek için 70 kez sahneyi tekrarlamak durumunda kaldılar.

Bradley, "Tek yapmam gereken 4 sayfalık bir konuşmayı hatırlamak ki bu konuşmayı bir günde 70 kez yapmak zorunda kaldım, herkesi tanıtmak ile birlikte ekmek ve tuzla karşılamaktı. Bundan sonra diğerleri bütün o insanları katletme işine girişirken ben sadece arkama yaslanıp sahte şarabımı yudumlayacaktım. Sadece orada oturup keyfini çıkarmak durumundaydım." dedi.

Game of Thrones, Mayıs 2019'da sona ermişti.

Kaynak: Independent Türkçe

Independent Türkçe için çeviren: İrem Oral