'Keşif' Vizyona Girdi

'Keşif' Vizyona Girdi

Başrolleri Burak Can, Sude Zulal Güler ve İbrahim Yıldız'ın paylaştığı, Ahmet Volkan Kocatürk imzalı Keşif filmi vizyona girdi.

Macera, bilim kurgu ve aksiyon türlerini bir araya getiren TFT Yapım imzalı filmin Keşif; farklı şehirlerde, sosyal çevrelerde ve aile ortamlarında yaşayan Berk, Esma ve Hasan'ın ortak yanı, bilgisayara duydukları ilgi ve farkına varmadan aynı dijital oyunu takıntı haline getirmiş olmalarıdır. Gençler takıntı haline getirdikleri oyunun ilerleyen aşamalarında karşılarına çıkan gizemli sorulara cevap vererek ilerlerken, farkında olmadan bir zaman tünelinin kapılarını açarlar. Kendilerini Çanakkale Savaşı'nda bulan üç genç, neler olduğunu anlamaya çalışırken kendi zamanlarına, yani 2018'e geri dönmenin tek yolunun oyunun kendilerine verdiği görevleri yerine getirmekten geçtiğinin farkına varırlar. Gençler savaşın ortasında evlerine dönmeye çalışırken bir yandan da kendileriyle ilgili hiç bilmedikleri yönleri keşfedeceklerdir.

Filmin yönetmen koltuğunda Volkan Kocatürk otururken, oyuncu kadrosunda Yurdaer Okur, Pelin Akil, Rüzgar Aksoy ve Volkan Ünal gibi isimler de bulunuyor. Film 19 Ekim'de vizyona girdi. 

Keşif Filminin Ayrıntıları

Birbirinden tamamen farklı hayatları ve farklı sorunları olan üç genç.. Esma, Berk ve Hasan… Keşif isimli mistik bir oyun aracılığıyla kendilerini önce zaman çarklarının içinde, ardından Çanakkale'de bulurlar. Keşfetmeleri gereken bir şeyler vardır ama ne?

Esma, bir sene önce kanserden babasını kaybetmiş ve annesinin işi nedeniyle Yalova'ya taşınmıştır. Vaktinde babasını ve insanları kurtarma arzusuyla hep doktor olmak istemiş ama babasını kaybedince tüm ideallerinden vazgeçmiştir.

Berk, dışarıdan harika bir hayata sahip, zengin ve popular bir çocuktur. İstanbul'da şık bir evde yaşar, okula şoförle gidip gelir ama sevgi ve ilgiden o kadar uzak büyümüştür ki içindeki öfke dinmek bilmez.

Hasan ise, Bitlis-Tatvan'da yaşayan oldukça düşük gelirli bir ailenin tek oğludur. Kardeşlerine bakmak için babasının tamirhanesinde çalışmak zorundadır. En büyük hayali uzay mühendisi olmak olsa da yaşadığı koşullarda bunun sadece bir hayal olduğunun farkındadır…

Bu üç gencin tek ortak özelliği, üçünün de hayattaki sorunlardan kaçmak için bilgisayar oyunu oynamasıdır.

Ayrı ayrı oyun oynayan üç gence de Keşif 'ten mesajlar gelmeye başlar. Keşif karşıdakinin hayatıyla ilgili de bilgiye sahip bir çeşit yapay zekadır ya da mistik bir uygulama…

Keşif'ten gelen mesajları cevapladıkça Keşif onları daha da içine almaya başlar ve en sonunda üçü de kendilerini devasa zaman çarklarının ortasında bulurlar. Burası bir çeşit evrenin zaman makinasıdır. Her kapı farklı bir seçime, her seçim başka bir sonuca çıkmaktadır. Kapılarla ve çarklarla dolu bu uçsuz bucaksız alan onlara az sonra yaşayacakları deneyimin bir nevi habercisidir.

Zaman çarklarındaki kapıdan 1915 yılı Çanakkale'sine çıkan gençler ne birbirlerinden ne de ne yapacaklarından habersizdirler. Bir taraftan durumu anlamlandırmaya diğer taraftan hayatta kalmaya çalışacakları bir yolculuğa başlarlar. Şifreleri takip ederek buldukları cihaza göre bu oyunda72 saatleri ve ulaşmaları gereken bir hedefleri vardır. Ancak yolculuk bir noktadan sonra oyun olmaktan çıkar ve gençler kendilerini hem fiziksel hem de ruhsal olarak bir savaşın ortasında bulurlar. Keşif yolculuğunda karşılarına çıkan karakterler ve başlarında gelen olaylar, onların hayata başka açıdan bakmasını sağlayacak ve yaşamlarını anlamlandırmalarına olanak sağlayacaktır.

"Başkasını yenen kişi güçlüdür, kendini yenen kişi kahramandır"

Video Link: https://www.youtube.com/embed/bRqCMyuGyAc