Joaquin Phoenix yeni filminde Napolyon'u canlandıracak

Joaquin Phoenix yeni filminde Napolyon'u canlandıracak

İki Oscar sahibi oyuncu Joaquin Phoenix, Joker filmindeki başarısının ardından Napolyon Bonapart'ın hayatını anlatan filmde başrolde yer alacak. Filmin yönetmen koltuğunda ise Ridley Scott'ın yer alacağı belirtildi. 

Oscar'lı aktör Joaquin Phoenix, usta yönetmen Ridley Scott ile ortak proje için anlaştı. Phoenix, 19. yüzyılda yaşayan Fransız İmparatoru Napolyon Bonapart hakkındaki biyografik film Kitbag'de rol alacak. Kitbag filmi, Napolyon'un kökenine ve karısı Josephine ile olan değişken ilişkisine odaklanacak. 

Geçen yıl Joker filmiyle en iyi erkek oyuncu dalında Oscar kazanan Phoenix, Walk the Line, The Master ve Gladiator filmlerinde de başarılı yakalamıştı. Phoenix'in Napolyon'u canlandıracağı filmin de Joker kadar ses getirmesi bekleniyor. 

Kitbag filminin çekimlerine gelecek yıl başlanacak. Proje, Scott Free yapım şirketi aracılığıyla yönetilecek ve yapımcılığını Kevin Walsh ile birlikte yönetmen Ridley Scott üstlenecek. Filmin senaryosunu da kaleme alacak olan Scott, bu görevi 2017 yapımı polisiye gerilim filmi All the Money in the World'de birlikte çalıştığı David Scarpa ile birlikte yerine getirecek.

Kaynak: NTV