İstanbul Film Festivali başvuruları başlıyor

İstanbul Film Festivali başvuruları başlıyor

Önümüzdeki yıl 10 ile 21 Nisan 2020 tarihleri arasında yapılacak olacak İstanbul Film Festivali başvuruları başlıyor. İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından gerçekleştirilen ve ilki 1982'de düzenlenen festival, bu yıl da yerli ve yabancı birçok filmi ağırlamaya hazırlanıyor.

Gelecek yıl 39'uncusu düzenlenecek festival için başvurular açılırken son başvuru tarihi 24 Ocak 2020 olarak duyuruldu. Başvurusu açılan yarışmalı bölümler arasında Uluslararası Yarışma ve Sinemada İnsan Hakları Yarışması yer alıyor.

Türkiye Sineması üst başlığı içerisinde Ulusal Yarışma, Ulusal Belgesel Yarışması ve Ulusal Kısa Film Yarışması adı altında birçok film sinemaseverlerle buluşturulacak.

Bu yıl Altın Lale Ödülü için belirlenen ödül miktarı ise 200 bin TL olarak açıklandı. Festival kapsamında yapılacak ödül töreninde Altın Lale ile birlikte Özel Ödül, En İyi Yönetmen, En İyi Kadın Oyuncu, En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Senaryo, En İyi Görüntü Yönetmeni, En İyi Kurgu ve En İyi Müzik alanlarında ödül kazanan isimler açıklanacak. Ayrıca genç yaşta hayatını kaybeden Seyfi Teoman anısına da En İyi İlk Film Ödülü verilecek.

Kaynak: www.artfulliving.com.tr