Görevimiz Tehlike filminin setinde Covid-19 gerilimi

Görevimiz Tehlike filminin setinde Covid-19 gerilimi

Çekim ekibini sosyal mesafe kurallarına uymadıkları gerekçesiyle azarlayan ve işten kovmakla tehdit eden Tom Cruise cephesinde sular durulmuyor. 

Hollywood'un en pahalı ve en çok iş yapan aktörünün ikinci bir bağırma nöbeti geçirmesi üzerine ekibin 5 üyesinin seti terk ettiği öğrenildi. 

"Mission: Impossible" (Görevimiz Tehlike) serisinin Londra çekimlerinde Tom Cruise'un ekibe bağırıp çağırmasının ses kayıtları yayımlanmıştı. İngiliz gazetesi The Sun'a konuşan bir kaynak, Tom Cruise'un ikinci kez sinirlerinin kontrolünü kaybetmesi üzerine ekipten 5 kişinin seti terk ettiğini söyledi. 

Kaynak, "İlk patlama büyüktü, ama o zamandan beri ortalık sakinleşmedi. Gerginlik aylardır artıyordu ve bu, bardağı taşıran son damla oldu. Kamuoyuna yansıdığından beri daha fazla öfke birikti ve birkaç çalışan işi bıraktı." diyerek şöyle devam etti: 

"Ama Tom, sırf filmi çekmeye devam edebilmek için her çareye başvurmalarından sonra artık daha fazla dayanamıyor. Bunu, diğerlerinin kendisi kadar ciddiye almamasına sinirleniyor. Nihayetinde tüm ceremesini çeken kişi o." 

Koronavirüs pandemisi döneminde film çekilmesi için yerine getirilmesi zorunlu olan sosyal mesafe ve diğer kurallara uyulmasına çok sıkı şekilde özen gösteren Cruise'un bir dizi Avrupa şehrinde gerçekleştirilen çekimler sırasına ekibin kalması için iki yolcu gemisi tuttuğu ve buna kendi cebinden 700 bin dolar harcadığı daha önce basına yansımıştı. 

Bu hafta The Sun tarafından yayımlanan ve aralık ayı başında yapıldığı sanılan ses kaydında Cruise, sosyal mesafeye uymadıklarından şüphelendiği çalışanlara şunları söylerken duyuluyor: 

"Bunu bir daha yaptığınızı görürsem, gidersiniz. Bu kadar! Özrü yok. Film sanayisi kapandığı için kahrolası evlerini kaybeden insanlara bunu anlatırsınız. Ben her gece bununla uyuyorum. Bu kahrolası sanayinin geleceğiyle! Dolayısıyla üzgünüm, ben sizin özürlerinizin ötesindeyim. Size söylemiştim, şimdi kurallara uymanızı istiyorum ve uymazsanız da yoksunuz."

Kaynak: Sputnik Türkiye