Ah Canım Ahmet, Yeni Single'ı ile Müzikseverlerle Buluştu

Ah Canım Ahmet, Yeni Single'ı ile Müzikseverlerle Buluştu

Türk pop müziğinde 90'lı yıllarda büyük bir çıkış yapan ve yaptığı hareketli ve yüksek enerjili şarkılarla damgasını vuran "Ah Canım" Ahmet, "Sana Yazdım" adlı single çalışması ile sevenleriyle 30 Ağustos Zafer Bayramı günü yeniden müzik severlerle buluşuyor.

Ahmet Akkaya seslendirdiği Türkçe sözlü dans parçası "Sana Yazdım"ın yapımcısı ve prodüktörü. "2015 yılında çıkardığı "Bla Bla Bla" isimli single'dan sonra suskunluğunu yeni single çalışması "Sana Yazdım" ile bozuyor.

"Sana Yazdım" şarkısının söz, müzik ve düzenlemesi Ahmet Akkaya'ya ait. Kayıtlar Effective Stüdyoda gerçekleştirildi, şarkının mix'i yine Almanya kökenli önemli çalışmalarda imzası olan Tone Meister Tufan Dağtekin yaptı.

Ahmet'in "Sana Yazdım" video klibinin yönetmenliğini ünlü spor moderatörü Sami Alkış'ın oğlu yeni neslin en yetenekli yönetmenleri arasında gösterilen yönetmen Erman Alkış yaptı.

Erman Alkış ve çekim ekibi başarılı bir klip çekim gerçekleştirdi. Ahmet ile klipte objektif karşısına geçen hepimizin yakından tanıdığı ünlü aktris ve astrolog Şara Eylem Calp eşlik etti.

Ahmet Akkaya 2 yıllık çalışmanın ardından müzikseverlerle buluşuyor. "Yaptığım ve paylaştığım müzik çalışmalarımın değerinin toplumumuzun algısında çok ayrı bir yeri olduğunu düşünüyorum ve bunun öneminin farkındayım. Hayalimdeki ve bugüne değin gerçekleştirdiğim müzikli bu hayat yolculuğunda bana ve eserlerime eşlik eden ve değer veren tüm müzikseverlere en içten duygularımla kalpten çok teşekkür ederim. Yüksek performanslı evrensel müzik değerlerini kucaklayan hayalini kurduğum Türkçe sözlü müziğimin peşinden koşmaya devam ediyorum."

"Ah Canım" Ahmet Akkaya Hakkında; 1990'ların başından itibaren Almanya'da başladığı müzik kariyerine Türkiye'de devam eden Ahmet Akkaya, 1994 yılında yaptığı "Ah Canım Vah Canım" adlı parça ile büyük üne sahip oldu ve "Ah Canım" Ahmet olarak tanındı. 1996'da çıkardığı "Dayanamam" adlı albüm de büyük başarı yakaladı. 1998 yılında son albümünü yapan sanatçı 17 Ağustos depreminin ardından Almanya'ya döndü. Kişisel müzik çalışmalarını Avrupa'da sürdürdü. Son 15 yılda yurt içinde ve yurt dışında farklı müzik projeleriyle çalışmalarına devam eden Ahmet Akkaya; Mr.Voice _ La Voix olarak müzik performansları gerçekleştirirken aynı zamanda bir çok film ve reklam müziklerine de imza attı.

2009 da Metropol isimli 4. müzik albümünü sunan sanatçı, 2010 da Öyle Bir His adlı bu sözleri ve müziği kendisine ait olan şarkısını Jehan Barbur ile düet yaparak single olarak sundu.