“Yeşilçam filmleriyle büyüdük”

“Yeşilçam filmleriyle büyüdük”

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi tarafından "Yeşilçam Şarkılarıyla Yıl Sonu Konseri" etkinliği düzenlendi. Konseri yöneten Kocaeli Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi, Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi ve Koro Şefi Prof. Dr. Fazıl Özen, sunan ise Ebru Turhan Çetiner oldu. Konser sunucu Ebru Turhan Çetiner'in program hakkında bilgi vermesi ve Fen Edebiyat Fakültesi Türk Sanat Müziği Korosu'nu sahneye davet etmesiyle başladı.

Ebru Turhan, koronun öğretim üyeleri ,akademisyenler, öğrenciler, idari personeller ve gönüllülerden oluştuğunu belirterek "Sizlere Yeşilçam şarkılarıyla kâh hüzünlü, kâh keyifli dakikalar yaşatacağız. Güzel vakit geçirmenizi umarız." dedi.

"YEŞİLÇAM FİLMLERİYLE BÜYÜDÜK" 

Kocaeli Üniversitesi Fen- Edebiyat Fakültesi Türk Sanat Müziği Korosu Yeşilçam Şarkılarıyla Yıl Sonu Konseri repertuarında "Sevemedim Kara Gözlüm Seni Doyunca" , "Kahverengi Gözlerin", solistliğini Gökçe Akyol'un yaptığı "Kıskanırım Seni Ben", "Gözlerini Gözlerimden Ayırma Hiç", "Her Şey Bitmiştir Artık",  solistliğini Yücel Türker Ulutaş'ın yaptığı "Rüyalar Gerçek Olsa", "Benim Gönlüm Sarhoştur Yıldızların Altında", "Mavi Boncuk", solistliğini Oral Salman'ın yaptığı "Sevemez Kimse Seni", "Gönül Penceresinden Ansızın Geçip Gittin "solistliğini Rüştü Onaran'ın yaptığı "Boş Çerçeve", "Damarımda kanımsın , solistliğini Erkan Şengül'ün yaptığı "İntizar", "Seven Ne Yapmaz", solistliğini Buse Çökmez'in yaptığı "Seni Çok Seviyorum" ve son olarak "Görünce Aşık Oldum" yer aldı.

"BİZLER 2006'DAN BERİ ÇALIŞIYORUZ" 

Koro Şefi Prof. Dr. Fazıl Özen 2006'dan beri çalıştıklarını ve bu konsere çok önem verdiklerini söyleyerek "Her yıl iki tane konserimiz oluyor. Biri bahar konseri diğeri ise yıl sonu konseri. Bu seneki yıl sonu konserimizde konsept olarak "Yeşilçam şarkılarını" belirledik. Biz hem çalışırken hem de bu şarkıları size sunarken çok keyif alıyoruz. Umuyoruz ki siz de beğenmişsinizdir." diyerek sözlerini sonlandırdı.

Etkinlik çiçek takdimi ve toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Haber: Cansel ÖZKAN (Radyo K.İ.)

Kaynak: Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Uygulama Radyosu