Xinjiang'da turizmin canlandırılması için hava ve demir yolu trafiği yoğunlaştırıldı

Xinjiang'da turizmin canlandırılması için hava ve demir yolu trafiği yoğunlaştırıldı

Çin'in Xinjiang Uygur Özerk Bölgesi'nde salgının önlenmesi ve kontrolünde başarılı bir performansın ardından bölgenin demir yolu ve sivil havacılık birimleri bölgede hava ve demir yolu trafiğini yoğunlaştırdı.

Eylül ayından bu yana, büyük hava yolları, yolcu seyahatini kolaylaştırmak ve turizm pazarının iyileşmesine yardımcı olmak için bölge içindeki ve dışındaki rotaları yeniden başlattı.

China Southern Airlines'ın Xinjiang şubesi, uçuş kapasitesini aynı dönemin yüzde 70'ine geri getirdi ve Beijing, Guangzhou, Shanghai ve Nanjing dahil olmak üzere 40'tan fazla şehre hizmet verdi. Tianjin hava yolları, Xinjiang'daki 12 rotada 102 uçuşu yeniden başlattı. Urumçi Hava Yolları ise 10 kente giden 7 rotayı yeniden açtı.

Buna ek olarak, Xinjiang demir yolu İdaresi üç yönde 6 turizm ürünü piyasaya sürdü: Güney Xinjiang, Kuzey Xinjiang ve Doğu Xinjiang olmak üzere farklı seyahat ihtiyaçları olan yolcular için çeşitli özel trenler başlatıldı.

Aynı zamanda turizm şirketleri için grup tren biletlerinde indirimler dâhil olmak üzere bir dizi tercihli önlem çıkarıldı. Turizm geliştirilirken bölgenin yerel gıda ve tarım ürünlerinin tanıtımı da teşvik ediliyor.