Xi'den Kamboçya Başbakanı Hun Sen'e mesaj

Xi'den Kamboçya Başbakanı Hun Sen'e mesaj

Çin Komünist Partisi (ÇKP) Merkez Komitesi Genel Sekreteri ve Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, bugün Kamboçya Halk Partisi Başkanı ve Başbakanı Hun Sen'a gönderdiği mesajda, Hun Sen'in salgının ciddi olduğu bir dönemde Çin'i ziyaret etmesinin Çin hükümeti ve halkı üzerinde derin izlenim bıraktığını söyledi.

Xi Jinping, Covid-19 salgının ortaya çıkmasından sonra, Çin ve Kamboçya'nın birbirine destek vererek yakın iş birliği yaptığını ve salgınla mücadelede önemli başarılar elde ettiğini söyledi.

Xi, iki ülke arasında kader ortaklığı inşasını teşvik etmek ve iki halka fayda sağlamak için Hun Sen ile birlikte çalışacağını kaydetti.

Hun Sen, 1 Temmuz'da ÇKP'nin kuruluşunun 99. yıl dönümü dolayısıyla Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi Genel Sereketeri Xi'ye mektup göndererek iki ülke ve iki parti arasındaki sağlam dostluğa değindi ve iki ülkenin birbirine sağlam destek verdiğini hatırlattı. Hun Sen, ayrıca Çin'in salgınla mücadele ve salgının getirdiği küresel etkilere yanıt vermek konusunda önemli bir örnek oluşturduğunu da dile getirdi.