Xi Jinping, Fudan Üniversitesi öğrencilerinin mektubuna cevap yazdı

 Xi Jinping, Fudan Üniversitesi öğrencilerinin mektubuna cevap yazdı

Çin Cumhurbaşkanı ve Çin Komünist Partisi (ÇKP)  Merkez Komitesi Genel Sekreteri Xi Jinping, Fudan Üniversitesi'ndeki genç ÇKP üyelerinin mektubuna cevap verdi.

Xi Jinping, Fudan Üniversitesi'ndeki Komünist Manifesto isimli sergi salonunda görevli Çin Komünist Partisi (ÇKP) üyelerinin mektubuna verdiği cevapta, gençlerin ideal ve inançla ilgili hikayeleri anlatmaya devam etmesi gerektiğini belirterek, ülkedeki bütün ÇKP üyelerine, özellikle genç üyelere yönelik beklentilerini dile getirdi.

Xi, Chen Wangdao tarafından yüz yıl önce Çince'ye çevirilen Komünist Manifesto'nun, çok sayıda gencin komünizm ideallerine sahip olmasında ve milli kurtuluş davasına katılmasında önemli bir rol oynadığına işaret etti.

Xi cevabında, "Chen Wangdao'nun hikayelerini anlatmak ve Marksist teoriyi yaygınlaştırmak anlamlı bir iş. Bu işi daha iyi bir şekilde yerine getirmeye devam etmenizi temenni ediyorum." ifadesine yer verdi.

Komünist Manifesto'yu ilk kez Çince'ye çeviren kişi olan Chen Wangdao, Çin Halk Cumhuriyeti'nin kuruluşundan sonra Fudan Üniversitesi'nin ilk rektörü olarak çalışmalarını sürdürdü. Fudan Üniversitesi, 29 Ekim 1977'de vefat eden Chen Wangdao'nun evini Mayıs 2018'de Komünist Manifesto Sergi Salonu olarak yeniden düzenledi.