Uluslararası toplumdan Çin'deki salgınla mücadeleye destek

Uluslararası toplumdan Çin'deki salgınla mücadeleye destek

Çin, yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadele için aktif ve güçlü tedbirler almaya devam ediyor.

Uluslararası toplumun bazı önde gelen temsilcileri, Çin'in bu çabalarını yüksek takdirle değerlendirerek, Çin'in salgınla mücadelede nihai zafer kazanacağına inandıklarını vurguladı.

Sri Lanka Deniz Kuvvetleri Komutanı Desilva, dün basına verdiği demeçte, Çin halkına olan saygısını dile getirdi.

Desilva, Çin'in Wuhan kentinde salgınla mücadele kapsamında iki yeni ve ileri teknoloji hastanenin yakında hizmete gireceğine dikkat çekerek, bunun tüm dünya için örnek teşkil edeceğini kaydetti.

Çin-Japonya-Kore Cumhuriyeti (Güney Kore) İş Birliği Sekretaryası Genel Sekreteri Hisashi Michigami, önceki gün basına verdiği demeçte, Çin hükümetinin güçlü tedbirleri ve uluslararası toplumun aktif yardımları sayesinde, Çin halkının yaşamının mümkün olduğu kadar kısa sürede normale döneceğine inandıklarını ifade etti.

Pakistan Başbakanı'nın ulusal sağlık hizmetleri işlerinden sorumlu özel asistanı Zafer Mirza ise, "Herkes, Çin'in salgınla mücadele tedbirleri için teşekkür etmeli. Nitekim bu tedbirler, küresel kamu sağlık tarihinde en cesaretli ve önemli uygulamalar niteliğindedir. Virüsün önünü kesen bu tedbirler büyük boyutta dünya halkının can güvenliğini güvence altına almaktadır." diye konuştu.